جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 اكران نوروزي 7 فيلم در سينماها 

7 فيلم در اکران نوروزي روي پرده سينماها مي‌آيند که در ميان اين آثار 3 فيلم کمدي،3 فيلم اجتماعي و يک فيلم انيميشن ديده مي‌شود.
‌به گزارش فارس، پس از اتمام جشنواره فيلم فجر رقابت تنگاتنگي بين اکران نوروزي به عنوان يکي از طلايي‌ترين زمان هاي اکران سينما، بين آثار سينمايي که در جشنواره به نمايش درآمدند يا در جشنواره حضور نداشتند ديده مي‌شود.
امسال نيز طبق روال سال‌هاي پيش اين رقابت در ميان آثار کمدي به شدت ديده
مي شد و اکثر اين آثار خود را براي حضور در جشنواره فيلم فجر آماده مي‌کردند. از ميان 16 فيلم سينمايي که دفاتر متقاضي اکران آن هستند.
«به وقت شام» به سرگروهي پرديس کورش، «لاتاري» به سرگروهي استقلال، «لونه زنبور» به سرگروهي سينما ايران، «مصادره» به سرگروهي سينما جوان ، «فيلشاه» به سرگروهي پرديس آزادي، «خرگيوش» به سرگروهي پرديس زندگي و «فراري» به سرگروهي سينما ماندانا در نوروز 97 به نمايش در مي آيند.
«به وقت شام»
جديدترين ساخته ابراهيم حاتمي کيا با عنوان «به وقت شام» داستان دو خلبان ايراني را روايت مي‌کند که قصد دارند مردم را از محاصره داعش خارج کنند اما با سقوط هواپيما آن‌ها به سرنوشتي عجيب دچار مي‌شوند.
در اين فيلم علاوه بر بابک حميديان و هادي حجازي فر، بازيگران غيرايراني از جمله پير داغر، خالد السيد، رامي عطاالله، ليث مفتي، منذر زين الدين، جوزيف سلامه، علي سکر، محمد شعبان، سامر خليلي به ايفاي نقش مي‌پردازند.
«به وقت شام» به دليل صحنه‌هايي که در آن تعبيه شده و خشونت داعش را به نمايش مي گذارد، با محدوديت سني زير 12 اکران مي‌شود. اين فيلم توسط محمد خزاعي تهيه شده و محصول رسانه فرهنگي هنري اوج است.
«لاتاري»
لاتاري فيلمي به کارگرداني محمدحسين مهدويان و به تهيه‌کنندگي سيد محمود رضوي است.اين فيلم ملتهب به موضوع قاچاق دختران ايراني به کشور هاي حاشيه خليج فارس توجه دارد.
در اين فيلم حميد فرخ‌نژاد، ساعد سهيلي، هادي حجازي‌فر، نادر سليماني، مهدي زمين پرداز، عليرضا استادي، جواد عزتي، زيبا کرمعلي ، مهسا باقري به ايفاي نقش مي پردازند.
«لونه زنبور»
فيلم سينمايي «لونه زنبور» به کارگرداني برزو نيک‌نژاد داستان دو سارق خرده پا است که با تحويل گرفتن جعبه اي وارد ماجرايي بزرگ مي شوند.
اين فيلم در سال جاري توليد شد و سازندگان قصد داشتند در طول سال اکران کنند اما تصميم‌شان را تغيير دادند و فيلم را براي اکران نوروزي در نظر گرفتند.
در اين فيلم پژمان جمشيدي، محسن کيايي، بهاره کيان افشار، رعنا آزادي‌ور، هومن برق نورد، سياوش چراغي‌پور، فريد سجادي حسيني به ايفاي نقش مي‌پردازند. فيلم توسط سعيد خاني تهيه شده است.
«خرگيوش»
خرگيوش فيلمي به کارگرداني و نويسندگي ماني باغباني است.
اين فيلم در گونه کمدي - اجتماعي آماده شده و محصول سال 1395 است.
در اين فيلم بابک حميديان، سيامک انصاري، جواد عزتي، پانته‌آ سيروس، مانيا عليجاني، همايون ارشادي، اميد روحاني، مليکا شريفي نيا، مينا ساداتي به ايفاي نقش مي ‌پردازند.
«فراري»
فيلم سينمايي فراري ساخته عليرضا داودنژاد به تهيه کنندگي جهانگير کوثري است.
اين فيلم درباره دختري است که از شهرستان به تهران مي آيد و تلاش مي‌کند تا با خودروي فراري هشت ميلياردي، عکس يادگاري بگيرد و درگير ماجراهايي مي شود.
«فيلشاه»
انيميشن سينمايي «فيلشاه» ساخته هادي محمديان به تهيه‌کنندگي حامد جعفري محصول گروه هنر پويا است .
انيميشن «فيلشاه» داستان «فيلشاه» در جنگلي در آفريقا رقم مي خورد. رئيس گله فيل‌ها صاحب فرزندي مي‌شود که همه انتظار دارند جانشين رئيس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفيل» بسيار دست و پا چلفتي است و هيکل گنده‌اش هميشه سبب تخريب و خرابکاري مي‌شود و ... .
«مصادره»
فيلم سينمايي مصادره اولين ساخته بلند سينمايي مهران احمدي به تهيه کنندگي محمدحسين قاسمي است . اين فيلم کمدي قصه گو است که داستان آن از دهه 50 آغاز مي‌شود. فيلم داستان يک ساواکي با بازي رضا عطاران را روايت مي کند که درگير ماجراهايي مي شود.
رضا عطاران، هومن سيدي، بابک حميديان، ميرطاهر مظلومي، هادي کاظمي، مزدک ميرعابديني و مهران احمدي به همراه بازيگران کودک امير صدرا حقاني و هارميک سوقومونيان در اين فيلم ايفاي نقش مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون