جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

ليگ دوچرخه سواري کوهستان کشورقهرمانان ماده دانهيل معرفي شدند

مسابقات ليگ دوچرخه سواري کوهستان، ماده دانهيل در دو رده سني بزرگسالان و جوانان با معرفي قهرمانان به پايان رسيد.
در ادامه مسابقات ليگ دوچرخه سواري کوهستان، رکابزنان در ماده دانهيل رده بزرگسالان و جوانان به رقابت پرداختند.
در رده سني بزرگسالان حسين زنجانيان از تيم جاينت ايران اول شد، امين نجفي از دانشگاه آزاد اسلامي کرمان دوم شد و حسين رفيعي از بايک شاپ زنجانيان در جايگاه سوم قرار گرفت .
در مسابقات جوانان شايان ولي زاده از کرمانشاه اول شد و سينا عزيزي از ثامن الحجج تهران نايب قهرمان شد و مقام سوم هم به علي عباسي از تبريز اسپرت رسيد.

پايان سومين دوره پيکارهاي وزنه برداري جام فجر

سومين دوره مسابقات وزنه برداري بين المللي جام فجر در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت به پايان رسيد و تيم خوزستان به عنوان قهرماني دست يافت.تيم خوزستان به عنوان نماينده کشورمان در اين رقابت ها با کسب 628 امتياز تيمي، قهرمان سومين دوره جام بين المللي فجر شد و تيم هاي سوريه با 282 امتياز و نپال با 203 امتياز بر روي سکوهاي دوم و سوم ايستادند.
با پايان اين دوره از مسابقات، نفرات برتر با احتساب امتيازات فردي از سوي کميته مسابقات معرفي شدند. برهمين اساس سيد ايوب موسوي، دارنده مدال نقره مسابقات جهاني در سال 2017 آمريکا ، با کسب 433 امتياز فردي به عنوان برترين وزنه بردار معرفي شد و جايزه نفر اول را گرفت.رحمان اورامه، ديگر وزنه بردار استان خوزستان و ملي پوش تيم جوانان کشورمان با کسب 417 امتياز انفرادي نفر دوم، ميلاد رهبري نژاد با 415 امتياز سوم، علي مکوندي با 414 امتياز چهارم و دو وزنه بردار گرجستاني با 412 و 399 امتياز پنجم و ششم شدند.

اللهياري:
امثال ترابي و قلي زاده زياد داريم

تيم اميد سايپا آنقدر خوب کار کرده که سرمربي تيم معتقد است احتمال انتقال تعدادي از بازيکنانش به تيم بزرگسالان در فصل آينده وجود دارد. اللهياري سرمربي تيم اميد سايپا با اميدواري به اين مساله، از تعاملش با تيم بزرگسالان صحبت مي کند: «آقاي دايي تعامل خوبي با ما دارد و چند بار صحبت کرديم. ابراهيم صادقي هم به عنوان کادرفني بزرگسالان به تمرين هاي ما مي آيد و کارمان را زير نظر دارد. ما بازيکنان خوبي داريم که پيشنهادهاي ليگ برتري دارند ولي اولويت بازيکنانم حضور در سايپاست و اگر تيم بزرگسالان آنها را بخواهد مي مانند و اگر نخواهد به تيم هاي ديگر مي روند. بازيکنان زيادي از تيم پايه به بزرگسالان سايپا رفتند و امثال مهدي ترابي و قلي زاده در حال حاضر هم در تيم ما زياد است. متاسفانه در فوتبال ايران به فوتبال پايه بها داده نمي شود و اگر هزينه اي مثل بزرگسالان براي پايه ها انجام شود، استعدادهايي وجود دارند که
مي توانند پيشرفت کنند و آينده فوتبال را بسازند.»


جهت حضور در مسابقات قهرماني آسيا و بازيهاي آسيايي؛
کوراش کاران دختر تست دادند

10 ورزشکار اردونشين تيم ملي کوراش بانوان صبح ديروز درآزمونهاي آمادگي جسماني آکادمي ملي المپيک شرکت کردند.
اعضاي تيم ملي کوراش دختران که تمرينات آماده سازي خود را براي حضوري قدرتمند در مسابقات آسيايي اين رشته ورزشي از اواسط دي ماه 96 و به ميزباني شهر بجنورد آغاز کرده اند، صبح ديروز و در حضور مهري مهرپور سرمربي اين تيم تست آمادگي جسماني دادند.
سرمربي تيم ملي کوراش دختران در گفت‌وگويي کوتاه با روابط عمومي آکادمي ملي المپيک در خصوص اردوهاي اين تيم گفت: تيم ملي کوراش دختران تا کنون دو مرحله اردوي آماده سازي را در شهرهاي بجنورد و يزد که به ترتيب در اواسط دي ماه و بهمن ماه برگزار شد پشت سر گذاشته است.
مهرپور ادامه داد: سومين مرحله از اردوهاي آماده سازي تيم ملي کوراش دختران در تاريخ پنجم اسفندماه و بلافاصله پس از برگزاري مسابقات انتخابي درون اردويي اين تيم در تهران آغاز شده است که طبق برنامه کوراش کاران صبح ها در سالن شهيد شيرودي و کبگانيان به تمرينات اختصاصي و مرور فن مي پردازند و بعد از ظهرها نيز با حضور در آکادمي ملي المپيک تمرينات هوازي و قدرتي خود را پيگيري مي کنند.
وي در ادامه و با اشاره به مسابقات کوراش قهرماني آسيا که در ابتداي فروردين ماه 1397 به ميزباني هندوستان برگزار
مي شود گفت: اين مسابقات براي کادر فني و شخص بنده از اهميت بسيار بالايي برخوردار است چرا که پيش از بازيهاي آسيايي 2018 جاکارتا اعضاي تيم که تجربه مسابقات برون مرزي و رسمي بين المللي را ندارند با نحوه برگزاري و حضور در اين مسابقات آشنامي شوند.
مهرپور سرمربي تيم کوراش بانوان که اميد زيادي به کسب مدال در مسابقات هندوستان دارد مهمترين رقباي ايران در اين مسابقات را ورزشکاراني از کشورهاي ازبکستان، ترکمنستان و تايوان معرفي کرد.
اعضاي تيم ملي را فاطمه شباني، زهرا ناصري نيا، محدثه سبحانيان، زهرا باقري، ليلا چغلوند، اعظم شيرپنجه، زينب يزدان دوست، مهتاب باغچقي، طاهره آذرپيوند و زهرا نادري تشکيل مي دهند.
گفتني است علاوه بر مهري مهرپور سرمربي اين تيم، فاطمه فرخي و بتول پاک روح به عنوان مربي هدايت تيم ملي کوراش دختران را بر عهده دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون