جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 در پايان دهه فجر برگزار شد
 همايش روز ملي فناوري فضايي در مرکز علوم و نجوم زنجان 

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي همايش روز ملي فناوري فضايي در مرکز علوم و نجوم کانون پرورش فکري استان زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان زنجان، رشد صنايع فضايي ايران در سال‌هاي اخير و ورود ايران به حوزه‌هاي مختلف پرتاب ماهواره‌ها و موفقيت در انجام پروژه‌هاي سنجش از راه دور و پايش ماهواره اي زمين، ما را برآن داشت.
تا همچون سال‌هاي گذشته اين روز را به پاس پيشرفت‌هاي فضايي کشورمان در مرکز علوم و نجوم زنجان با هدف آشناسازي دانش‌آموزان به جشن بنشينيم.
همزمان با روز ملي فناوري فضايي در دهه فجر 1396، مرکز علوم و نجوم زنجان ميزبان نوجوانان علاقه‌مندي بود که توانستند در طي مدت حضور در ويژه برنامه "روز ملي فناوري فضايي" از برنامه‌هاي مختلف و متنوع مرکز با رويکرد آشنايي با آخرين پيشرفت‌هاي فضايي ايران و با شعار "انقلاب اسلامي، جوانان، خودباوري و پيشرفت علمي" بهره‌مند شوند. اين ويژه برنامه شامل بخش‌هايي همچون برگزاري سخنراني علمي با موضوع معرفي پروژه کيوبست‌ها (تاسواره‌ها)، معرفي موفقيت‌هاي اخير فضايي ايران، برگزاري کارگاه با موضوع "تکنولوژي‌هاي نوين فضايي" و برگزاري بخش پرسش و پاسخ، نمايش و نقد فيلم مراحل پرتاب ماهواره‌ها، بازديد از آسمان‌نماي مرکز با رويکرد پرتاب ماهواره‌ها، اجراي مسابقه با موضوع "نانوماهواره‌ها" و اهداي جوايز و کتاب به برندگان مسابقه بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون