جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

جلد دوم «بازشناسي مهاجرت» منتشر شد
جلد دوم از سلسله کتاب هاي «بازشناسي مهاجرت» نوشته حميد يزدانيان از سوي نشر شهر منتشر شد.
به گزارش مهر، حميد يزدانيان در جلد اول اين سلسله
کتاب هايي که در قطع پالتويي و توسط موسسه نشر شهر منتشر مي شود، به مباني ديني پديده مهاجرت پرداخته و آن را از منظر قرآن کريم، روايات، سنت و سيره پيامبر گرامي اسلام و ائمه اطهار عليهم السلام و بزرگان ديني بررسي کرده بود.
موضوع مورد بحث در جلد دوم اين سلسله کتاب ها، پديده مهاجرت نخبگان و تاثيرات ژئوپليتيکي اين مهاجرت ها بر کشور مهاجرفرست و مهاجرپذير است.در بخشي از جلد دوم آمده: «نکته مهم در تاثير ژئوپليتيکي مهاجرت ايرانيان به خارج از کشور نوع مديريت اعمال شده در اين عرصه است. با توجه به علائق ژئوپليتيک مهاجرين، مديريت مناسب و هدفمند مي تواند وزن ژئوپليتيکي جمهوري اسلامي ايران را در دنيا ارتقاء دهد که حمايت هاي جمعي ايرانيان مقيم در برخي مقاطع از عنوان خليج فارس و يا تظاهرات ضد جنگ از اين نمونه است و بالعکس سوء مديريت در اين عرصه مي تواند سبب آسيب هاي جبران ناپذيري شود و تعلق ژئوپليتيکي نخبگان مهاجر به سرزمين مادري را از بين ببرد.»

وب‌نوشته‌هاي محمدعلي ابطحي کتاب شد
کتاب «ما باختيم» شامل بخشي از وب‌نوشته‌هاي سيد محمدعلي ابطحي توسط نشر روزگار منتشر و راهي بازار نشر شد.به گزارش مهر به نقل از روابط عمومي انتشارات روزگار، کتاب «ما باختيم» نوشته سيد محمدعلي ابطحي طي روزهاي گذشته توسط انتشارات روزگار منتشر و راهي بازار نشر شده است.اين کتاب وب نوشته‌هاي اين چهره سياسي را از سال 83 تا 84 را در بر مي گيرد که در وبلاگ اينترنتي خود منتشر کرده بود.
در قسمتي از اين کتاب مي‌خوانيم:
وظيفه اصلي امروز نخبگان و روشنفکران اين است که پيگير همين خواست مردم باشند. ما بايد از دستاوردهاي هشت ساله دفاع کنيم و براي عدالت، آزادي‌هاي سياسي و اجتماعي، حقوق بشر، دور کردن کشور از خطر رويارويي با جهان و از همه مهم‌تر جدي بودن نقش مردم، تلاش کنيم و در اين موارد بر رفتار حاکميت نظارت کنيم و براي تحقق آن وعده‌ها فرصت دهيم. احترام به نظر مردم حتي اگر آن را نمي‌پسنديم ما را متفاوت با اقتدارگرايان کرده بود. اين دستاورد بزرگي است براي نهادينه شدن دموکراسي در کشور، بايد از اين دستاورد در اين شرايط ويژه پاسداري کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون