جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 از گوشه و كنار 

بطحايي:
برطرف كردن انحرافات آموزش و پرورش در ماه هاي آينده
آموزش و پرورش مصمم است هرآنچه را که نظام تربيتي ما را به انحراف کشيده است، برطرف کند.
وزير آموزش‌وپرورش خبر از تغيير و تحولات اساسي بسياري در اين وزارتخانه طي ماه‌هاي آينده خبر داد و پيش‌بيني کرد که واکنش‌هاي ناشي از آن کمتر از مصوبه حذف آزمون‌ها در مقطع ابتدايي نخواهد بود.
سيد محمد بطحايي در گفت‌وگو با پانا درباره اقدامات وزارت آموزش و پرورش در زمينه نظام اقتصادي و منابع انساني اين وزارتخانه گفت: هم اکنون طرح ها و برنامه‌هايي در وزارتخانه در حال پيگيري و انجام است که چنانچه از هم‌اکنون اعلام شود، موج بسيار زيادي ايجاد خواهد کرد که کمتر از واکنش هاي ناشي از مصوبه اخير در مقطع ابتدايي نيست. ما در ماه‌هاي آينده، تغييرات و تحولات اساسي بسياري را شاهد خواهيم بود زيرا وزارت آموزش و پرورش مصمم است هرآنچه را که نظام تربيتي ما را به انحراف کشيده است، برطرف کند.

دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش :
لزوم طراحي لباس جديد براي آموزش و پرورش!
دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش گفت: اگر لباس «آموزش و پرورش گذشته»، امروز به تن دانش‌آموزان نمي‌رود، بايد لباس جديدي براي آن طراحي کنيم.
به گزارش فارس، مهدي نويدادهم دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش در نشست دو روزه نمايندگان شوراي عالي آموزش و پرورش در استان‌ها که در باشگاه فرهنگيان برگزار شد، با اشاره به وضعيت آموزش و پرورش در سال 57 تا حال حاضر، اظهار داشت: در سال 58 ـ 57، 342 هزار معلم فعاليت مي‌کرد که اين آمار در حال حاضر به 927 هزار و 724 نفر رسيده است.
وي ادامه داد: در ابتداي انقلاب 8 ميليون و 300 هزار دانش‌آموز داشتيم اما در حال حاضر حدود 13 ميليون دانش‌آموز و با نوآموزان دوره پيش‌دبستاني، در مجموع 14 ميليون و 700 هزار دانش‌آموز تحصيل مي‌کنند.
وي تأکيد کرد: اگر لباس آموزش و پرورش گذشته امروز به تن دانش‌آموزان نمي‌رود، بايد لباس جديدي براي آن طراحي کنيم ضمن اينکه بايد باور کنيم که آموزش و پرورش را به گونه‌اي ديگر ديده، تعريف کرده و مديريت کنيم تا پاسخگوي مطالبات امروز و فرداي جامعه باشد.

مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران:
دانش‌آموزان بايد لذت يادگيري را بچشند
به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران ، طرح پايش و توانمندسازي نيروي انساني مناطق 1 و2 شهر تهران با حضور باقري مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن دبيرستان شهيد مدني منطقه يک برگزارشد.
در اين جلسه مهندس باقري نيروي انساني را زير بناي توسعه کشور قلمداد نمود و اظهارداشت: نيروي انساني کارآمد اول درخانواده و بعد در مدرسه تربيت مي شود. اگر اين دو رکن وظيفه خود را به خوبي انجام دهند, کشور از صدمه محفوظ خواهد بود.
مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران رکن اصلي در خانه را پدر و مادر و در مدرسه معلمين معرفي نمود و گفت: اگر معلم ديده شد و مورد توجه قرار گرفت و توانمند گرديد، مي توانيم پيشرفت کشور را شاهد باشيم.
وي اضافه کرد: هميشه موفقيت آنجايي حاصل شده که هر کسي احساس نمايد بايد از خودش شروع کند و منتظر کسي نباشد و در راه رسيدن به اهداف قدم بردارد. تربيت به دست معلم صورت مي گيرد و بقيه عوامل پشتيبان او هستند.
مديرکل آموزش و پرورش پايتخت با اشاره به اقدام شايسته وزير محترم در راستاي رفع استرس از دوره ابتدايي و حذف آزمون از مدارس خاص ادامه داد: خوشبختانه با اجرايي شدن اين طرح دانش‌آموزان ابتدايي از فضاي تست زني آزاد مي شوند و تربيت در ساحت هاي مختلف نمود بيشتري خواهد يافت. دانش‌آموزان بايد لذت يادگيري را بچشند, اگر لذت يادگيري را چشيدند درس را رها نخواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون