جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 جشنواره فجر 

مجيد مجيدي :
دغدغه من اکران خارجي فيلم هايمان است
اولين اکران فيلم سينمايي «آن سوي ابرها» ساخته مجيد مجيدي در پرديس کورش برگزار شد و مجيدي در اين مراسم بر لزوم اکران خارجي فيلم هاي ايراني تاکيد کرد.به گزارش مهر، اولين اکران فيلم سينمايي «آن سوي ابرها» به کارگرداني مجيد مجيدي با حضور هنرمندان در پرديس سينمايي کورش برگزار شد.
مجيد مجيدي کارگردان فيلم پيش از آغاز نمايش اين اثر گفت: فيلم سينمايي «آن سوي ابرها» محصول سرمايه گذاري مشترک ايران و هند است و برخي از عوامل فيلم همچون حسن حسندوست، محمدرضا دلپاک و مهران کاشاني از سينماي ايران، ما را در ساخت فيلم همراهي کردند اما بيشتر عوامل اين فيلم از سينماي هند بودند و «آن سوي ابرها» نيز در هند ساخته شد.
کارگردان فيلم «آن سوي ابرها» اظهار کرد: اميدوارم اين فيلم بتواند براي سينماي ايران ظرفيت سازي کند و قدمي باشد که بتوانيم انديشه و نگاهمان را به آن سوي مرزها ببريم و زمينه ساخت، نمايش و اکران گسترده فيلم هاي ايراني را از اين طريق فراهم کنيم.
وي عنوان کرد: يکي از دغدغه هاي اصلي من هميشه اين بوده است که بتوانيم فيلم هاي سينماي ايران را اکران جهاني و فراتر از جشنواره ها حرکت کنيم زيرا سينماي ايران در جشنواره هاي جهاني توفيقات زيادي داشته و امروز فرصتي است که سينماي ايران از جشنواره هاي جهاني عبور و به سمت اکران جهاني حرکت کند تا آورده فرهنگي و اقتصادي خوبي داشته باشد.
مجيدي در پايان ضمن تشکر از رسانه ها گفت: رسانه ها هميشه از سينماي ايران حمايت مي کنند و ما رسانه هاي سينمايي را جدا از سينما نمي دانيم. باور داريم که آنها عضو خانواده سينماي ايران هستند.
فيلم سينمايي «آن سوي ابرها» به کارگرداني مجيد مجيدي از هفته آينده در سينماهاي سراسر کشور اکران مي شود.

استقبال بي نظير سينماگران و هنرمندان از اکران جشنواره فيلم فجر در باغ کتاب تهران
مديرعامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري تهران از ميزباني بالغ بر5 هزار نفر از جشنواره فيلم فجر در پرديس هاي سينمايي باغ کتاب تهران خبر داد و گفت: شهروندان و دوستداران سينما مي توانند در پرديس هاي سينماي باغ کتاب به ظرفيت 1300نفر با پخش فيلم هاي روز بهره مند شوند.
عليرضا جعفري با اشاره به اينکه سالن‌هاي سينماي باغ کتاب در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، ميزبان سينماگران و هنرمندان بود، گفت:10 سالن سينمايي با گنجايش‌ مجموعا 1300 نفر در طول روزهاي برپايي جشنواره سي و ششم از12 تا 22 بهمن ماه ، در اختيار سينماگران و اهالي هنر قرار داشت.به گفته جعفري اين مجموعه پس از پايان جشنواره نيز پذيراي شهروندان و اهالي هنر خواهد بود.
مدير عامل شرکت توسعه فضاهاي فرهنگي شهرداري بيان داشت: استقبال بي نظير سينماگران و هنرمندان از اکران جشنواره فيلم فجر در باغ کتاب تهران حکايت از آن دارد که اين مجموعه فرهنگي از قابليت هاي لازم براي تبديل شدن به پاتوق فرهنگي براي هنرمندان و شهروندان تهراني برخوردار است.به گفته جعفري مي توان با برنامه ريزي دقيق از زيرساخت خوب فرهنگي ايجاد شده در باغ کتاب تهران به نحو مطلوبي بهره گرفت.
وسعت اين مجموعه فرهنگي110 هزار متر مربع است که 65 هزار متر مربع آن ساختمان نمايشگاهي، تالارهاي همايش و اداري است و مابقي آن را فضاي سبز و يک درياچه مصنوعي تشکيل مي‌دهد.

نمايش فيلمهاي منتخب جشنواره‌ي سينما حقيقت در فرهنگسراي رسانه
8 فيلم منتخب يازدهمين دوره جشنوراه سينما حقيقت از 28 بهمن الي 30 بهمن ماه توسط انجمن صنفي شرکتها و موسسات فيلمسازي ايران و با همکاري فرهنگسراي رسانه در فرهنگسراي رسانه و شبکه هاي اجتماعي به نمايش در مي آيد.
در طي اين برنامه و در سه روز هر روز در سه سانس از ساعت 17 الي 19سه فيلم مستند به نمايش در مي آيد و بعد از نمايش
فيلم ها نيز نشست نقد و بررسي برگزار مي شود. و براي عموم در اين نشستها آزاد و رايگان است.
جدول نمايش فيلمها به شرح زير است:
شنبه 28 بهمن:
ساعت 17- فيلم بي گدار (30 دقيقه)
ساعت 18- فيلم ميکل آنژ و افغانستان (27 دقيقه)
ساعت 19- فيلم دستهاي خالي (74 دقيقه)
يکشنبه 29 بهمن:
ساعت 17- فيلم قصه بولوار (38 دقيقه)
ساعت 18- فيلم وازاريه (40 دقيقه)
ساعت 19-فيلم قاضي و مرگ (47 دقيقه)
دوشنبه 30 بهمن:
ساعت 17 - فيلم پنج شنبه سوري (50 دقيقه)
ساعت 18- فيلم مادرم ايل (57 دقيقه).


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون