جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 خشم رژيم اسرائيل از يک فيلم جشنواره پاريس 

وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي پيش از آغاز يک جشنواره فيلم در پاريس ،اعلام کرد که تل آويو به دليل قرار گرفتن فيلم ضد اسرائيلي «فاکس تروت» در فهرست اکران ، اين جشنواره را تحريم مي کند.
فيلم «فاکس تروت» ساخته «ساموئل مائوز» که پيشتر در جشنواره فيلم ونيز موفق به دريافت جايزه "شير نقره‌اي" شد؛ قرار است در ماه مارس (اسفند ماه ) در مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم در پاريس که به نمايش آثار کارگردانان يهودي اختصاص دارد، به نمايش درآيد.
منتقدان و تحليل گران سينما معتقدند، اين فيلم که پديده‌هايي چون جنگ و مرگ را به چالش مي کشد، در رده فيلم‌هاي ضد جنگ و ضد خشونت قرار دارد.
خبرگزاري فرانسه گزارش داد :سفارت اسرائيل در پاريس در اطلاعيه اي اعلام کرد که تل آويو به دست اندرکاران جشنواره پيشنهاد داد، فيلم ديگري در مراسم گشايش اين جشنواره انتخاب شود که با اين موضوع موافقت نشد، و همين امر سبب شد وزارت امورخارجه اجازه حضور سفير در اين مراسم را ندهد.
پيش از اين «ميري ريگيف» وزير ورزش و فرهنگ رژيم صهيونيستي در واکنش به فيلم فاکس تروت گفت که اين فيلم چهره اسرائيل را مخدوش مي کند و نظاميان اسرائيلي را به صورت عاملان کشتار نشان مي دهد.
ريگيف که در فرانسه به سر مي برد، افزود: اسرائيل نمي تواند فيلم هايي که وجهه ما را در سراسر جهان خدشه دار مي کند، تحمل کند.
بر اين اساس، وزير ورزش و فرهنگ رژيم صهيونيستي از وزارت امورخارجه خواست که بودجه جشنواره هايي را که فيلم هاي مغاير با سياست هاي رژيم تل آويو را به نمايش مي گذارد، قطع کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون