جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

آماده‎سازي آسيايي، دليل غيبت سرمربي تيروکمان در مسابقات جهاني!
به گفته سخنگوي فدراسيون تيروکمان، سرمربي کره‎اي تيم ملي به دليل آماده‎سازي کمانداران براي رويدادهاي آسيايي در ترکيب کادر فني تيم اعزامي به مسابقات جهاني قرار نگرفته است!
تيم ملي تيروکمان ايران به منظور حضور در مسابقات داخل سالن قهرماني جهان روز گذشته عازم يانکتون آمريکا شد. اين تيم با ترکيبي متشکل از9 کماندار ريکرو و کامپوند در دو دو رده سني بزرگسالان و جوانان در اين دوره مسابقات جهاني شرکت خواهد. بهزاد پاکزاد (مربي کامپوند) تنها مربي اعزامي با اين تيم 9 نفره است در حاليکه «پارک ميوک وون» سرمربي کره اي تيم ملي تيروکمان در تهران حضور دارد!
«دليل غيبت سرمربي تيم ملي کره اي تيم ملي تيروکمان در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني آمريکا چيست؟»، محمودزاده سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پاسخ به اين پرسش مهر گفت: اولويت فدراسيون تيروکمان رويدادهاي آسيايي است و آماده سازي بيشتر و بهتر کمانداران براي حضور در اين رقابت ها است که اتفاقا شانس کسب مدال در آنها را هم داريم.
وي ادامه داد: مسابقات کاپ تايلند يکي از رويدادهاي آسيايي پيش رو است. اين رقابت ها از 19 اسفندماه آغاز مي شود. حضور در اين رقابت ها در برنامه فدراسيون است.
بر همين اساس تصميم گرفته شد تا سرمربي تيم ملي به جاي اعزام به آمريکا، در تهران بماند و تمرينات ديگر کمانداران را براي حضور در اين رقابت ها پيگيري کند. اتفاقا قرار است از چهارشنبه هم اردوي آماده سازي براي شرکت در کاپ آسيايي تايلند آغاز شود.
محمودزاده تصريح کرد: براي شرکت در اين اردو 9 نفر دعوت شده اند اما بعد از بازگشت تيم ملي از مسابقات جهاني، نفرات ديگري هم به اردو اضافه خواهند شد.
«واقعا مسابقات آسيايي براي فدراسيون تيروکمان اولويت بيشتري نسبت به مسابقات قهرماني جهاني دارد؟ اگر اينطور است چه لزومي به شرکت در مسابقات جهاني است آنهم در شرايطي که سرمربي تيم ملي کنار ملي پوشان نيست؟»
سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پاسخ به اين پرسش گفت: هميشه مسابقات آسيايي به خصوص بازي هاي آسيايي براي فدراسيون اهميت بيشتري داشته است. اعزام به رويدادي مانند کاپ آسيايي تايلند هم در راستاي آماده سازي بيشتر براي بازي هاي آسيايي اندونزي است.
ترجيح مان اين است سرمربي تيم ملي بيشتر در کنار تيم اعزامي به اين رويدادها باشد. به هر حال مدال طلاي تيرو کمان بازي هاي آسيايي اينچئون در بخش کامپوند در اختيار ايران است (اين مدال توسط اسماعيل عبادي کسب شد) و همين موضوع اهميت حضور آماده و کامل در اين رويداد را بيشتر مشخص مي کند.
محمودزاده تاکيد کرد: اما اينکه با اين شرايط هم در مسابقات جهاني شرکت مي کنيم به خاطر تاکيد فدراسيون جهاني است. فدراسيون جهاني براي اينگونه رويدادهاي جهاني و برگزاري آنها، برنامه ريزي مي کند و کشورها هم بايد به اجبار حضور فعال در آنها داشته باشند و درصورت غيبت، با جريمه مواجه مي شويم. به همين دليل در مراحل مختلف مسابقات جام جهاني که تيم ملي حضور نداشت، شرايط را براي اعزام تيم باشگاهي فراهم کرديم.
سخنگوي فدراسيون تيروکمان در پايان با يادآوري اينکه مسابقات قهرماني جهان از پنجشنبه در آمريکا آغاز مي شود، گفت: به طور حتم و در صورت نياز سرمربي تيم ملي با مربي اعزامي به آمريکا طي مدت زمان برگزاري اين رقابت ها در ارتباط خواهد بود.

گوتي:
اگر بخواهند مربي رئال مي شوم
گوتي سرمربي تيم جوانان رئال مادريد در مورد اين بحث که به عنوان سرمربي يا دستيار به تيم اصلي رئال ملحق شود صحبت کرد.
وي اظهار داشت : اگر از من بخواهند مربي رئال شوم قطعا جوابم مثبت است. چرا مي توانم اين فرصت را از دست بدهم؟ اين روياي هر کسي است.قطعا براي دستياري هم آماده هستم . (مثل زيدان که دستيار آنچلوتي شده بود). البته زيدان مربي بزرگي است و بايد به کاري که در اين سالها کرده احترام گذاشت. اميدوارم که فرصتي در حال حاضر نباشد که سرمربي رئال شوم.

آغاز اردوي بسترسازي تيم ملي کشتي آزاد نونهالان
اردوي بسترسازي تيم ملي کشتي آزاد نونهالان از ديروز در شهرستان اميديه استان خوزستان آغاز شد.
در ابتداي اين اردو مجيد ترکان مسئول فني تيم هاي پايه کشتي آزاد با اعلام رئوس برنامه هاي تدوين شده در طول برگزاري اين اردوي 5 روزه، پيرامون نحوه صحيح و منطقي حمله و دفاع اصولي به خصوص در نواحي مختلف تشک، انواع زيرگيري، سرگردن گيري و در خاک با تشريح کامل انواع بارنداز، کت کشي ها، انواع فتيله پيچ و دفاع اصولي ومنطقي در حالت هاي ذکر شده را توضيح داد و در ادامه کشتي گيران به مرور تکنيک و تاکتيک هاي آموزشي پرداختند.در ادامه برنامه ها ي تدوين شده از نونهالان تست آمادگي جسماني به عمل خواهد آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون