جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4121- تاریخ : 1396/11/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 بهنام فر:
 کاراته مسير دشواري پيش‌رو دارد 

سرمربي تيم ملي کاراته جوانان گفت: شرايط کاراته کاهاي کشورمان در رنکينگ جهاني مناسب نيست و براي کسب سهميه المپيک آرژانتين کار بسيار دشواري داريم.
مهران بهنام فر در خصوص اهداف تيم ملي کاراته جوانان گفت: مهمترين ميدان پيش روي ما در سال 2018 بازيهاي المپيک آرژانتين است و با توجه به اينکه مهمترين مسير کسب سهميه براي حضور در اين رقابتها رنکنيگ جهاني است، بايد تمرکز خود را در اين بخش قرار دهيم.
وي افزود: سيستم رنکينگ فدراسيون جهاني فعال شده و نمايندگان کشورمان وضعيت خوبي در اين جدول ندارند. با يک تيم بي تجربه مسير سخت کسب سهميه را طي خواهيم کرد و به همين دليل بايد هرچه زودتر کار آماده سازي آغاز شود.
سرمربي تيم ملي نوجوانان و جوانان خاطرنشان کرد: دو مرحله مسابقات کشوري در اصفهان و انتخابي تيم ملي در سنندج را با دقت تماشا کرده و نفراتي را در کنار مدال آوران به اردو دعوت کرديم. هدف ما اين است که از حداکثر توان خود بهره ببريم و فکر نمي کنم کاراته کاي شايسته اي در اين رقابتها از چشم ما پنهان مانده باشد. نفرات دعوت شده در روز نخست به رقابت پرداخته و در هر وزن يک نفر در اردو باقي مانده و طي روزهاي بعد و در کمترين زمان با نفرات مدال آور مبارزه کرده و بهترين ها در اردومي مانند.
وي ادامه داد: طي روزهاي آينده در جلسه اي با مسئولان فدراسيون برنامه هاي آتي را تنظيم خواهيم کرد. بدون شک اولويت اوليه ما کسب سهميه است و برنامه ها نيز برهمين اساس تنظيم مي شود.
بهنام فر در بخش ديگري از گفت و گوي خود با مهر گفت: در سه وزن 61-، 68- و 68+ کيلوگرم فرصت کسب سهميه داريم و با توجه به نداشتن رنکنيگ و فاصله زيادي براي رسيدن به مکانهاي بالاي جدول بايد در کنار رقابتهاي آسيايي ژاپن، در رقابتهاي کرواسي و بلغارستان نيز حضور داشته و در هر سه ميدان به مدال دست پيدا کنيم.
سرمربي تيم ملي ادامه داد: حتي اگر در مسابقات قهرماني آسيا به مدال طلا برسيم، نمي توانيم فاصله زياد تا صدر جدول رنکنيگ را جبران کنيم. چرا که نفرات برتر کسب سهميه نکرده و فقط امتياز آنها با ضريب 6 در جدول محاسبه مي شود. در کرواسي نفرات اول و دوم وزن 68- کيلوگرم به صورت مستقيم کسب سهميه مي کنند و در در دو وزن 61- و 68+ کيلوگرم فقط نفراتي که به نشان طلا برسند جواز سفر به آرژانتين را دريافت مي کنند.
بهنام فر با اشاره به هزينه بالاي حضور در مسابقات قهرماني آسيا به ميزباني «اوکيناواي» ژاپن اظهار داشت: بايد ببنيم شرايط مالي فدراسيون اجازه اعزام هر سه تيم نوجوانان، جوانان و اميد را مي دهد يا خير. هزينه حضور در اين رقابتها براي هر نفر بسيار بالاست و با توجه به اينکه مسابقات همه رده هاي سني به صورت متمرکز برگزار خواهد شد، بعيد مي دانم چنين امکاني براي فدراسيون وجود داشته باشد.وي در پايان گفت: همه کشورها با سرمايه گذاري بالا براي حضور در المپيک آرژانتين از مدتها قبل کار راشروع کرده اند و نبايد فرصت و زمان را از دست بدهيم. چرا که مسير بسيار سختي پيش روي ماست و بايد براي طي کردن اين مسير از هر لحاظ تجهيز شويم که مهمترين بخش آن حمايت مسئولان ورزش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون