جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4115- تاریخ : 1396/11/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ميز خبر 

«غول بزرگ مهربان» در تالار هنر
مريم کاظمي از برنامه ريزي براي اجراي دوباره نمايش غول بزرگ مهربان خبر داد.
مريم کاظمي نويسنده و کارگردان تئاتر که سال 94 نمايش غول بزرگ مهربان را در تالار هنر روي صحنه برده بود از برنامه ريزي براي اجراي مجدد اين نمايش در بهار سال 97 خبر داد.
غول بزرگ مهربان نوشته «ديويد وود» است که با ترجمه حسين فدايي حسين و بازي حسين محب اهري و مريم کاظمي در گروه تئاتر مستقل توليد شده است.در اين گروه بازيگراني همچون جواد اعرابي، ميترا کريم خاني، حسام كلانتري ، پريسا فلاح زاده، نازنين صفا، بهروز مهرعليان، عرفان ميدانلو، سعيد قره داغلي، مهراد زماني، هايده حسين زاده، فاطمه خدابنده و هنرجويان کودک و نوجوان به ايفاي نقش مي پرداختند.
کاظمي اين نمايش را با استفاده از تکنيک زنده عروسکي ، ماسک و عروسک هاي باتومي که سهيلا باجلان آن را طراحي کرده کارگرداني کرده است.
اين نمايش که سال گذشته در جشنواره بين المللي نمايش عروسکي تهران مبارک نيز حضور داشت داستان نمايش دختري يتيم به نام سوفي است که ربوده و به سرزمين غول‌ها برده مي‌شود. او در آنجا با يک غول بزرگ دوست مي‌شود که بر خلاف ديگران مهربان است و قصد آزار آدميان را ندارد و... .

دارا حيايي:
هيچ‌وقت نمي‌خواهم پشت نام پدرم کار کنم
پسر امين حيايي گفت: من از تمام تجربيات پدر استفاده مي کنم و سعي کرده ام به عنوان يک بازيگر تمام رفتار و حرکات خود را اصلاح کنم. براي من تبديل به اسم و سلبريتي شدن اهميتي ندارد.
دارا حيايي بازيگر فيلم شعله ور درخصوص حضور خود در سينما در کنار پدرش امين حيايي گفت: شک نکنيد نام امين حيايي نام بزرگي است ولي اين را بدانيد مي خواهم از تجربيات پدرم استفاده کنم و نه از اسمش!
هيچ وقت نمي خواهم پشت نام پدرم کار کنم.
وي درباره آينده کاري خود در عرصه بازيگري افزود: نمي دانم بعد از بازي در فيلم حميد نعمت الله چه اتفاقاتي براي من مي افتد اما هر اتفاقي هم باشد با تمام وجود براي آن تلاش خواهم کرد. من براي تمام اتفاقاتي که مي افتد آمادگي کامل دارم و مي خواهم همه جوره در اين راه بجنگم.
اين بازيگر جوان درباره چگونگي حضور خود در فيلم شعله ور تاکيد کرد: من مستقيماً از سوي حميد نعمت الله براي اين نقش انتخاب شدم و در اين ميان پدر و پسر بودن دو شخصيت اول براي کارگردان مهم بود. من براي اين نقش تست دادم و اينطور نبود که پدرم باعث انتخاب من در اين فيلم باشد.‌وي بازي در شعله ور را بسيار سخت دانست و اضافه کرد: براي يک بازيگر که کار اولش را تجربه مي کند پروژه اي همچون شعله ور که اکثريت لوکيشن هايش خارجي بود بسيار سخت است. من در طول اينکار به شدت تمرين کردم تا بتوانم در کنار گروه به خوبي کار کنم.
حيايي با اشاره به مشورت هاي هميشگي خود با پدرش خاطرنشان کرد: من از تمام تجربيات پدرم امين حيايي استفاده مي کنم و سعي کرده ام به عنوان يک بازيگر تمام رفتار و حرکات خود را اصلاح کنم. براي من تبديل به اسم و سلبريتي شدن اهميتي ندارد. نمي خواهم هميشه روي پرده سينما باشم اما از من به بدي ياد شود. مي خواهم در آينده حتي اگر يک کار ميکنم آن کار قابل دفاع و ارزشمند باشد.

«بنگاه تئاترال» در تماشاخانه سنگلج
نمايش «بنگاه تئاترال» به کارگرداني هادي مرزبان که پيش از اين در تماشاخانه سنگلج به صحنه رفته بود به زودي دور دوم اجراهاي خود را در پرديس تئاتر شهرزاد آغاز مي کند.هادي مرزبان نويسنده و کارگردان تئاتر که پيش از اين و از 5 تير تا 8 شهريور سال جاري نمايش «بنگاه تئاترال» نوشته علي نصيريان را در تماشاخانه سنگلج به صحنه برده بود بار ديگر اين اثر را روي صحنه مي برد. «بنگاه تئاترال» فضايي کمدي دارد و با بهره از شيوه اجراي نمايش هاي ايراني به صحنه رفت.در اجراي جديد اين اثر نمايشي تغييراتي در گروه بازيگري ايجاد شده است و مجيد مظفري، رسول نجفيان و داود داداشي به عنوان بازيگران جديد در نمايش «بنگاه تئاترال» به ايفاي نقش مي پردازند. فرزانه کابلي، امين زندگاني و ميرطاهر مظلومي از ديگر بازيگران اين اثر نمايشي هستند که داراي بيش از 20 بازيگر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون