جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4104- تاریخ : 1396/11/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ميراث فرهنگي 

افتتاح دهمين جشنواره تجسمي فجر

مراسم افتتاحيه دهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر امروزسوم بهمن‌ماه برگزار مي‌شود.

آيين افتتاحيه اين رويداد با حضور سيدمجتبي حسيني (معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي)،مجيد ملانوروزي (مديرکل دفتر هنرهاي تجسمي)،مجتبي آقايي (دبيرکل جشنواره) و جمعي از هنرمندان عرصه تجسمي، برگزار مي‌شود.

اين مراسم امروز سه شنبه 3 بهمن ماه ساعت 18 در سالن ايران فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود و ورود براي عموم آزاد است.

دهمين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همکاري موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر، در محل موسسه فرهنگي و هنري صبا از سوم بهمن ماه تا چهارم اسفندماه همه روزه از ساعت 10 الي 20 و روزهاي جمعه 15الي 20 ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


آثار 25 هنرمند تبريزي در موسسه صبا

گروه هنري «2018» با سومين نمايشگاه نقاشي و حجم در صبا، جلوه هايي از نوآوري هنرمندان تبريز را به نمايش گذاشت.

اين گروه که نام خود را از سال تصويب تبريز به عنوان مقصد گردشگري کشورهاي اسلامي گرفته، شامل 25 هنرمند تبريزي
است .

مجموعه ارايه شده در اين نمايشگاه، که در نگارخانه هاي استاد لرزاده و استاد فرشچيان، گشايش يافت از 100 اثر در قالب نقاشي و حجم شکل گرفته است. نقاشي ها در قالب هاي رنگ روغن، اکروليک، پاستل، راپيد، ميکس مديا و ترکيب مواد، و با طيف وسيعي از مضامين از طبيعت انساني تا انتزاع مفهومي را در بر مي گيرند.

حجم ها نيز در دو گرايش فلز و مفهومي، مفاهيم متنوعي از طبيعت و زيست بوم و اقليم تا فرم هاي انساني و مفاهيم معنوي و عرفاني را به نمايش گذاشته اند.

گروه «2018» که هنرمندان آن، همه از دانش آموختگان رشته هاي هنري بوده و پيشتر نيز نمايشگاه هاي انفرادي و گروهي متعددي برگزار کرده اند، قبل از اين دو نمايشگاه گروهي در تبريز داشته اند و اين سومين حضور مشترک اين گروه است که نوگرايي در نگاه هنرمندان تجسمي تبريز را جلوه مي بخشد

علاقه مندان جهت بازديد از نمايشگاه مي توانند تا 10 بهمن ماه همه روزه از ساعت 10 تا 18 به جز ايام تعطيل به نشاني:خيابان طالقاني بعد ميدان فلسطين ابتداي خيابان شهيد برادران مظفر پلاک 125موسسه صبامراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون