جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4097- تاریخ : 1396/10/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 برگزاري کارگاه چاپ دستي ويژه مربيان هنري تهران 

دوره آموزشي چاپ دستي ويژه مربيان هنري مراکز کانون استان تهران در دو روز جداگانه در مرکز آفرينش‌هاي شماره 30 در حال برگزاري است. چاپ دستي يکي شاخه‌هاي هنرهاي تجسمي است که در آن اثر هنري از طريق چاپ تصوير بر روي يک سطح، عموماً کاغذ يا گاهي پارچه، چرم، پلاستيک و سطوح ديگر، توسط هنرمند خلق مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان تهران، در اين کارگاه آموزشي که اولين گروه از مربيان هنري کانون استان روز شنبه 23 دي‌ماه از ساعت 8 الي 16 در آن حضور داشتند، الهه مقدمي مدرس اين دوره، مربيان را در دو بخش تئوري و عملي با تکنيک‌هاي مختلف چاپ دستي آشنا کرد.

مقدمي کارشناسي ارشد رشته نقاشي و استاد گروه نقاشي دانشگاه آزاد اسلامي تهران است و به مدت 20 سال در اين حوزه مشغول به تدريس بوده است.در اولين بخش از اين کارگاه عملي که با هدف ارتقاي سطح توانايي‌هاي هنري مربيان کارگاه‌هاي هنري مراکز کانون استان و به منظور کيفيت و روند رو به رشد و خلاقانه کارگاه‌هاي هنري در مراکز برگزار شد، ابتدا فراگيران با تاريخچه هنر چاپ دستي و اصول مهم در ايمني در کارگاه براي کودکان و نوجوانان، به‌صورت تئوريک آشناشدند.

همچنين روش‌هاي عملي چاپ دستي و طرز استفاده از وسايل، ابزار و مواد چاپ و تکنيک‌هاي مختلف مونوتايپ مانند «خراش اندازي، ايجاد بافت، کليشه مثبت و منفي» و مونوپرينت، حکاکي روي لينولئوم و چاپ شابلوني به شيوه عملي آموزش داده شد. اولين گروه مربيان هنري روز 23 دي‌ماه در اين دوره آموزشي حضور داشتند و دومين گروه مربيان روز دوشنبه 25 دي‌ماه از اين آموزش استفاده خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون