جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 تازه‌هاي نشر 

"بهترين ‌قصه‌هاي شاهنامه" منتشر شد

مجموعه کتاب «بهترين قصه‌هاي شاهنامه» با بازنويسي محمدرضا شمس در سه جلد منتشر شد.

به گزارش ايسنا، اين مجموعه با عنوان‌هاي «ضحاک و کاوه آهنگر و چند قصه ديگر از شاهنامه» در 64 صفحه ، «رزم و رستم و اسفنديار و چند قصه ديگر از شاهنامه» در 104 صفحه و «هفت‌خوان رستم و چند قصه ديگر از شاهنامه» در 88 صفحه با شمارگان 1100 نسخه در موسسه نشر و تحقيقات ذکر عرضه شده است. «بهترين قصه‌هاي شاهنامه» در قالب يک جلد نيز منتشر شده است.

در معرفي اين مجموعه عنوان شده است: رستم، پهلوان افسانه‌اي ايران باستان، تجسم‌ ميهن‌دوستي، آزادگي و عدالت‌خواهي ملتي بزرگ و ديرين و بازتاب آرمان‌هاي والاي مردمان اين سرزمين است. حکايت زندگي رستم، ريشه در پاره‌اي از کهن‌ترين متون ايراني دارد که شاهنامه، شيواترين و جامع‌ترين روايت آن را در بر مي‌گيرد. کتاب «رستم دستان» بازنوشته‌اي داستاني از زندگي اين پهلوان نامدار ايراني، برمبناي روايت «شاهنامه فردوسي» است.

برخي از فصل‌هاي کتاب عبارت‌اند از: تولد رستم، اسب برگزيدن رستم، جنگ رستم و افراسياب، هفت‌خوان رستم، رستم و سهراب و کيکاووس، رزم رستم و سهراب، کشته شدن غم‌انگيز سهراب به دست پدر، آمدن سياوش به توران‌زمين، کشته شدن سياوش، مرگ افراسياب، رزم رستم و اسفنديار و... و فرجام رستم.

اين کتاب سرگذشت رستم را از تولد تا مرگ با نثري ساده و روان بازمي‌گويد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون