جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش لرستان :

راه اندازي 9 کانون حرکات اصلاح قامتي دانش‌آموزان

معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش لرستان از راه اندازي 9 کانون حرکات اصلاحي براي جلوگيري از مشکلات قامتي دانش‌آموزان استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش، فريد بهرامي هدف از راه اندازي اين کانون ها را پيشگيري از شيوع ناهنجاريهاي اكتسابي دستگاه عصبي ،عضلاني، اسكلتي، آموزش به دانش‌آموزان در رابطه با عادات و الگوهاي حركتي صحيح و ارجاع و معرفي دانش‌آموزان داراي ناهنجاريهاي اسكلتي به مراکز تخصصي عنوان کرد و گفت : در سال تحصيلي جاري 20درصد از دانش‌آموزان پايه هاي دوم تا دوازدهم تحت پوشش اين طرح قرار مي گيرند .

وي خاطر نشان کرد:در جامعه ماشيني امروز فقر حركتي به همراه عادات حركتي نادرست در كودكان و نوجوانان، تهديدي اساسي براي تندرستي حال و آينده آنها به شمار مي رود و دانش‌آموزان را مستعد ضعف‌هاي عضلاني و ناهنجاري‌هاي اسكلتي طي دهه‌هاي آينده مي کند.

بهرامي تاکيد کرد: از آنجا كه عادت به كم تحركي و اتخاذ شيوه‌هاي نادرست حركت اعم از نشستن، ايستادن، حمل اشياء وکوله پشتي مدرسه در سنين پايين شكل مي‌گيرند و در طول سالهاي بعدي عمر پايدار مي مانند، ضروري است قبل از تثبيت و شكل‌گيري اين عادات اقدامات لازم جهت شيوه هاي صحيح حركت به مورد اجرا درآيد، زيرا تلاش هاي بعدي در جهت تغيير عادت‌هاي تثبيت شده بسيار مشكل و چه بسا پرهزينه خواهد بود.

معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش لرستان به ارائه آموزش‌هاي لازم به دانش‌آموزان و خانواده‌ها هم اشاره کرد و افزود: با برنامه اصلاح ساختار قامتي دانش‌آموزان قصد دارند با آموزش و فرهنگ سازي عادات حركتي صحيح شامل: نشستن، ايستادن، راه رفتن، حمل اشياء و .... به دانش آموزان، از بروز تغييرات نامطلوب قامتي آنان جلوگيري كنند و از اين طريق در راه تحقق حيات طيبه و زندگي سالم براي آينده‌سازان جامعه قدم بردارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون