جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 علي زرافشان:
 فعاليت 640 پژوهش سراي دانش‌آموزي در کشور 

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش گفت: پژوهشسراي اميرکبير تهران، قطب دريا در بين اين پژوهشسراهاست و مي‌تواند محلي براي انجمن جغرافياي ايران در جهت افزايش دانش جغرافياي دريايي معلمان و دانش‌آموزان باشد.

به گزارش فارس، علي زرافشان معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش در همايش ملي آموزش جغرافيا در مدارس کشور که در سازمان بنادر و دريانوردي برگزار شد، اظهار داشت: رويکرد مهم اين همايش درياست و جغرافي‌دانان شکل‌گيري تمدن‌ها را در کنار آبها نسبت مي‌دهند و توسعه دريايي مي‌تواند براي هر کشور منشأ رشد باشد. وي با اشاره به تفاهم‌نامه‌اي بين آموزش و پرورش با نيروي دريايي، سازمان بنادر و دريانوردي، وزارت راه و شهرسازي و ستاد دريايي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري براي توسعه فرهنگ دريايي گفت: آموزش‌هاي دريايي و افزايش سهم آموزش در مسائل دريايي باعث توسعه استفاده از مواهب دريايي و نهايتاً توسعه کشور مي‌شود.

معاون آموزش متوسط وزير آموزش و پرورش ادامه داد: نه تنها معلمان و دانش‌آموزان در مناطق ساحلي درگير مسئله مهم دريا شده‌اند بلکه دانش‌آموزان مناطق مرکزي کشور هم به اين مسئله علاقه نشان مي‌دهند و روز به روز به تعداد اين دانش‌آموزان افزوده مي‌شود.

وي تصريح کرد: توسعه رشته‌هاي دريايي در شاخه هاي کار و دانش و فني و حرفه‌اي و افزايش تعداد و کيفيت هنرستان‌هاي دريايي با تفاهم‌نامه‌اي که آموزش و پرورش امضا کرده است، محقق شد و تعداد قابل توجهي از دانش‌آموزان ما در هنرستان‌هاي دريايي تحصيل مي‌کنند.

معاون آموزش متوسط وزير آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ همه هنرآموزان تخصصي و تجهيزات فني براي هنرستان‌هاي دريايي آموزش و پرورش از طريق نيروي دريايي تأمين مي‌شود و هنرآموختگان اين هنرستان‌ها براي استخدام در اولويت نيروي دريايي قرار مي‌گيرند. وي با بيان اينکه 640 پژوهشسراي دانش‌آموزي در کشور فعال هستند، گفت: پژوهشسراي اميرکبير تهران، قطب دريا در بين اين پژوهشسراهاست و مي‌تواند محلي براي انجمن جغرافياي ايران در جهت افزايش دانش جغرافياي دريايي معلمان و دانش‌آموزان باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون