جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 مديرکل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با موادمخدر :
 توزيع درسنامه پيشگيري از اعتياد در مدارس 

مديرکل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به توزيع درسنامه پيشگيري از اعتياد براي معلمان سراسر کشور و تدريس آن در کلاس‌هاي درس گفت: بر خلاف شيوع بالاي شيشه در سال‌هاي قبل، اکنون مصرف گل در جوانان و نوجوانان بالا رفته است.

عارف وهاب‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تخصيص اعتبار 10 ميليارد توماني از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر براي آموزش و پرورش به منظور اجراي برنامه‌هاي پيشگيرانه اظهار کرد: خود وزارتخانه نيز بايد تا 80 درصد هزينه‌هاي مربوط را تخصيص دهد تا بتوانيم برنامه‌هاي ويژه را پيش ببريم.

وي افزود: درسنامه‌اي براي کليه معلمان مقاطع ابتدايي، متوسطه اول و دوم تهيه کرده‌ايم و معلمان موظف هستند اين کتاب را که مصوبه آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر را دارد تدريس کرده و چند دقيقه از وقت خود را در کلاس‌هاي درس به آسيب‌هاي اجتماعي بويژه اعتياد اختصاص دهند.مديرکل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با موادمخدر با بيان اينکه اين کتاب اکنون در حال توزيع در سراسر کشور است و بايد به 107 هزار مدرسه سراسر کشور برسد اظهار کرد: کمتر از يک ميليون معلم و مشاور داريم که تلاش مي‌کنيم درسنامه‌ها تا پايان سال در اختيار نيمي از آنها قرار بگيرد. بر اساس بخشنامه‌اي که ارسال مي‌کنيم نسبت به تحت پوشش بردن معلمان اقدام خواهيم کرد.مديرکل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با موادمخدر در پاسخ به اينکه آيا درباره ورود مخدرهاي جديد به دانش‌آموزان هشدار داده مي‌شود و آموزش‌ها روزآمد هستند؟ اظهار کرد: آموزش‌ها به سمت هشدار نسبت به خطرات "گل" سوق پيدا کرده است که شيوع بيشتري يافته است. اما اگر اطلاع رساني روي ماده جديدي باشد که هنوز به کشور نيامده و يا فراگير نشده حس کنجکاوي را تحريک مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون