جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 جشنواره فجر 

اجراي ويژه «سالار عقيلي» در سي و سومين جشنواره موسيقي فجر

سالار عقيلي خواننده اجراي ويژه ارکستر ملي ايران در سي و سومين جشنواره موسيقي فجر، به روي صحنه رفت.

در ابتدا فريدون شهبازيان چند قطعه بي کلام اجرا کرد. پس از آن سالار عقيلي را براي اجراي قطعه «وطنم اي شکوه پابرجا» به روي صحنه فراخواند.

در ادامه، ارکستر ملي ايران قطعه «ساغرم شکسا اي ساقي» را اجرا کرد. قطعه بعدي که اجرا شد، «شکوه گل » نام داشت که از جمله آثار بود.

سپس «از تنهايي گريه مکن» و «مرا رها مکن» با همراهي پيانو حرير شريعت زاده اجرا شد.

همچنين، سالار عقيلي به ياد زنده ياد افشين يداللهي گفت: امشب مصادف با تولد دوست عزيزم زنده ياد افشين يداللهي است که دو قطعه «ايران» به آهنگسازي بابک زرين و «ايران جوان» به آهنگسازي پيمان سلطاني را به روح اين عزيز تقديم مي کنم.

«خوشه چين» از روح الله خالقي با شعر کريم فکور، «افسون سخن» از نصرالله زرين پنجه و شعر نظام فاطمي ديگر قطعات اين اجرا بودند.

«نغمه نوروزي» اثر روح الله خالقي و شعر رهي معيري، «ساغر» از همايون خرم و شعرمعيني کرمانشاهي، «شکوه گل» از عبدالکريم مهر افشان، «از خون جوانان لاله دميده» از عارف قزويني و «جام مدهوشي» از علي تجويدي با شعر بيژن ترقي هم در کنسرت ديشب اجرا شدند.

مخاطبان اين اجرا شاهد هنرنمايي شريعت زاده در قطعه «سپيد و سياه» نيز بودند؛ قطعه‌اي به آهنگسازي نسيم شاملو.

ارکستر ملي ايران در اجراي خود در سي و سومين جشنواره موسيقي فجر، 4 قطعه بي کلام نيز اجرا کرد؛ 2 قطعه «سرود گل» و «سبکبال» از حسين دهلوي، «دو نغمه بختياري» از روح الله خالقي و در نهايت پرلود «جام تهي» از فريدون شهبازيان.


«رضا عطاران» در جستجوي دومين سيمرغ

مصادره نخستين فيلم مهران احمدي در مقام کارگردان، نويسندگي علي فرقاني و تهيه‌کنندگي محمدحسين قاسمي در بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر به رقابت با ساير آثار مي پردازد.

سي و ششمين جشنواره فيلم فجر طي هفته گذشته و با اعلام دبير جشنواره آثار برگزيده براي حضور در بخش سوداي سيمرغ خود را شناخت.

به گفته اکثر کارشناسان و همچنين کارگردانان حاضر در جشنواره امسال، اين جشنواره بدون شک التهابات و هيجانات فراواني را براي هواداران سينما و همچنين فيلمسازان به همراه خواهد داشت.

آثاري همچون "به وقت شام"، "لاتاري"، "بمب"، "سرو زير آب"، "شعله ور"، "عرق سرد"، "چهارراه استانبول" و "مغزهاي کوچک زنگ زده" از جمله آثاري هستند که هر کدام به تنهايي مي‌توانند براي کسب سيمرغ شانس فراواني داشته باشند.

مهران احمدي بازيگر محبوب سينما و تلويزيون که براي بازي در آثاري همچون پايتخت طرفداران بسياري را براي خود دست و پا کرده بعد از کارگرداني فيلم کوتاه "ساکنين محترم" به سراغ کارگرداني فيلم بلند سينمايي رفته و در اولين تجربه اش به جشنواره فيلم فجر آمده است.

مصادره نخستين فيلم مهران احمدي در مقام کارگردان، نويسندگي علي فرقاني و تهيه‌کنندگي محمدحسين قاسمي در بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر به رقابت با ساير آثار مي پردازد.

رضا عطاران، هومن سيدي، بابک حميديان، ميرطاهر مظلومي، هادي کاظمي، مزدک ميرعابديني، سيامک صفري، مهران احمدي، لوسينه گيراگوسيان، ميلنا واردانيان، آليسا ميلکستيان، اميرصدرا حقاني و هارميک سوقومونيان از جمله بازيگراني هستند که در فيلم جديد احمدي به ايفاي نقش پرداخته اند.

"بابک حميديان" بازيگر اين فيلم امسال به عنوان پرکارترين بازيگر جشنواره فيلم فجر شناخته مي شود. اين بازيگر امسال برخلاف کم کاري سال گذشته با چهار فيلم راهي جشنواره فيلم فجر شده و اميدوار است تا با فيلم "مصادره" به سيمرغ جشنواره دست پيدا کند.

رضا عطاران بازيگر نقش اول اين فيلم تاکنون يک بار براي بازي در فيلم "طبقه حساس" به کارگرداني "کمال تبريزي" سيمرغ بلورين را به دست آورده و امسال مي خواد بار ديگر با فيلمي کمدي اين جايزه را به خانه ببرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون