جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4095- تاریخ : 1396/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 درخواست فاطمه معتمدآريا از مسئولان ؛
 «نگذاريد فاجعه ديگري رخ دهد» 

فاطمه معتمدآريا با اشاره به حادثه‌اي که براي کشتي و خدمه ايراني آن رخ داده است، از مسئولان کشور درخواست کرد که اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر، آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند.اين‌ بازيگر که سفير مهر جامعه دريانوردان ايران است، در پي برخورد يک نفتکش ايراني و يک کشتي چيني که باعث حريق نفتکش و مفقود شدن 30 خدمه آن شده است، يادداشتي را دراين باره نوشته و در اختيار ايسنا قرار داد.

معتمدآريا در نوشتار خود اظهار کرده است: «حدود يک هفته است که دريانوردان از جان گذشته ايراني در ميان شعله‌هاي آتش محبوس شده‌اند؛ بعنوان سفير مهر جامعه دريانوردان ايراني همراه با خانواده نگران آنان از همه مسئولان مي‌خواهم که اجازه ندهند فاجعه‌اي ديگر،آتش ديگري بر جان و دل مردم ايران بزند. اين زلزله نيست ، آتشي است که براي فرو نشاندنش لحظه‌ها را بايد شمرد.

مردم شريف و داناي ما شايسته و نيازمند لبخند و شادي هستند. با نجات دريانوردان گرفتار در آتش شادي را به خانواده آنان و همه مردم ايران باز گردانيد.»

اوايل هفته گذشته، نفتکش سانچي که تحت مديريت شرکت ملي نفتکش ايران بوده با يک‌ کشتي باري چيني که حامل غله از آمريکا به چين بود در حدود 160 مايلي(300 کيلومتري) سواحل نزديک شانگهاي برخورد کرد و دچار آتش سوزي شد.

اين نفتکش که در پاناما به ثبت رسيده، از ايران به مقصد کره جنوبي در حرکت بود و حامل 136 هزار تن ميعانات بوده است.

در اين حادثه 32 خدمه اين نفتکش مفقود شدند که با پيدا شدن يکي از اجساد ، سرنوشت 31 نفر ديگر مشخص نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون