جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4078- تاریخ : 1396/10/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 خبر ناراحت کننده کشتي پايه؛
 ابتلاي فرنگي‌کار نوجوان تيم ملي به سرطان 

فرنگي‌کار نوجوان بابلي و يکي از آينده‌داران کشتي ايران به علت ابتلا به بيماري سرطان مدتي است در بستر بيماري قرار دارد و خانواده وي خواستار دعاي خير مردم کشتي دوست براي شفاي وي هستند.

حسين قنبرزاده فرنگي‌کار 19 ساله اهل بابل که عنوان سومي رقابت‌هاي قهرماني کشور و عنوان پنجمي رقابت‌هاي جام يادگار امام در رده نوجوانان را در کارنامه خود دارد و در اردوهاي تيم ملي نوجوانان نيز زير نظر علي اشکاني سرمربي فعلي تيم ملي بزرگسالان تمرين کرده، متاسفانه مدتي است به علت سرطان مغز استخوان و سرطان ريه در اوضاع نابساماني قرار دارد و خانواده وي خواستار دعاي خير مردم و اهالي کشتي براي شفاي فرزندشان هستند.

علي جباري مربي حسين قنبرزاده درباره زمان ابتلاي اين کشتي‌گير به بيماري سرطان اظهار کرد: حسين تيرماه سال گذشته در زمان تمرين وقتي از حريفش کول‌انداز خورد از ناحيه لگن شديدا احساس درد کرد. او را به منزل فرستاديم اما پس از چند روز استراحت وقتي به تمرينات بازگشت حتي نمي‌توانست راه برود.سپس او را پيش دکتر برديم که موفق شد دررفتگي استخوان لگن او را جا بيندازد.

وي افزود:حسين تمريناتش را پس از چند روز از سر گرفت اما يک ماه پس از آن بار ديگر در تمرينات به روي تشک خورد و باز هم از همان ناحيه لگن احساس درد شديدي داشت. به پدرش گفتيم بهتر است MRI بگيرند تا علت تکرار اين اتفاق مشخص شود. وقتي پزشکان MRI او را ديدند اعلام کردند بايد هر چه سريعتر به تهران برود تا عکس هسته‌اي بگيرد. پس از انجام اينکار پزشکان اعلام کردند او متاسفانه از زمان کودکي به بيماري سرطان مغز استخوان و ريه مبتلا شده است.جباري خاطرنشان کرد: متاسفانه مادر، دايي و پدربزرگ اين کشتي‌گير نيز در ساليان قبل به همين علت از دنيا رفتند. البته ما طي يک سال و نيم گذشته نگذاشتيم حسين متوجه بيماري‌اش شود اما از يک ماه پيش او فهميد به بيماري سرطان مبتلا شده است. البته او چند ماه پيش کاملا خوب شد و حتي پزشکان با گرفتن عکس اعلام کردند بيماري او از بين رفته است اما متاسفانه پس از مدتي باز هم به شکلي شديدتر به وضعيت سابق بازگشت و پزشکان اعلام کردند سرطان در کل بدن او پخش شده و ريه‌اش نيز در وضعيت بدي قرار دارد.

اين مربي کشتي فرنگي درباره درخواست خانواده او از مسئولان گفت: اقوام و آشنايان در اين مدت همراه خانواده اين کشتي‌گير بودند و مشکل شديدي از اين بابت بوجود نيامد اما به هر شکل تامين اين هزينه ها سنگين است. مهمترين درخواست ما و خانواده حسين قنبرزاده از مردم اين است که براي او دعا کنند تا وي بتواند بر اين بيماري سخت پيروز شود. او سال گذشته 68 کيلوگرم وزن داشت اما در حال حاضر 45 کيلوگرم شده است. مسئولان ورزشي استان در اين مدت به ملاقات اين کشتي گير آمده‌اند و کشتي‌گيران و مربيان زيادي از سراسر کشور پيگير حال او شده‌اند. همچنين قاسم رضايي به نمايندگي از فدراسيون کشتي و رسول خادم به ملاقات او آمد و اعلام کرد فدراسيون اين آمادگي را دارد تا کمک‌هاي لازم را در اختيار اين کشتي‌گير قرار دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون