جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4075- تاریخ : 1396/09/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 روان شناسي دانش آموزان  

دانش‌آموزان هنگ‌کنگي و بيشترين مشق شب درجهان

(قسمت سوم)

بر اساس بررسي‌هايي که صورت گرفته است، دانش‌آموزان هنگ‌کنگ به عنوان محصلاني که بيشترين حجم از مشق شب را در ميان دانش‌آموزان جهان دارند، شناخته مي‌شوند.

4 ساعت تکليف در خانه و خواب کمتر از 7 ساعت

به گزارش فارس بر اساس يک گزارش ميداني که از دانش‌آموزان ابتدايي صورت گرفته است، آنها بعد از رسيدن به خانه به طور متوسط 4 ساعت تکليف مدرسه انجام مي‌دهند و همين موضوع باعث شده است تا ساعت خواب آنها کاهش پيدا کند و به کمتر از 7 ساعت برسد. در حالي که تا حدود دو سال پيش سيستم ‌آموزشي روسيه نسبت به دادن حجم زياد مشق شب به دانش‌آموزان خود در صدر ليست جهاني بود، اما با تغيير کوچکي که در سيستم آموزشي خود پديد آورد، امروز دانش‌آموزان هنگ‌کنگ به عنوان محصلاني که بيشترين حجم از مشق شب را در ميان دانش‌آموزان جهان دارند، شناخته مي‌شوند.

تعهد به يادگيري مهمترين عامل دادن مشق شب به دانش‌آموزان

مدير افتخاري مرکز پيشرفت آموزش و تحقيق زبان چيني در دانشگاه هنگ‌کنگ مي‌گويد: مهم‌ترين عامل حجم زياد مشق شب به دانش‌آموزان اين کشور از جايي نشأت مي‌گيرد که معلمان باور دارند، تنها مشق شب است که مي‌تواند به دانش‌آموزان براي يادگيري انگيزه دهد، اعتماد به نفس آنها را تقويت کند و موجب شود تا آنها نسبت به يادگيري متعهد باشند.

منع والدين براي کمک به دانش‌آموزان از سوي معلمان

يان‌لم‌چون‌بن، استاديار گروه آموزشي ابتدايي کودکستان در مؤسسه آموزش و پرورش هنگ‌کنگ مي‌گويد: «والدين به هيچ عنوان حق کمک به فرزندانشان را در انجام تکاليف شب ندارند؛ هنگامي که دانش‌آموزان خود مشق شب را انجام مي‌دهند متفکر و فعال بار مي‌آيند و به آينده تحصيلي آنها کمک شاياني مي‌شود».

ادامه دارد.....


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي