جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 مربيان کانون لرستان و اردبيل هم به مناطق زلزله‌زده رفتند:
 ادامه امداد رساني فرهنگي در کرمانشاه 

مربيان سيار کانون پرورش فکري استان‌هاي لرستان و اردبيل با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي هنري اين روزها در جمع کودکان زلزله‌زده غرب کشور حاضر شده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، در ادامه فعاليت «ستاد امداد فرهنگي کودک و نوجوان مناطق زلزله‌زده غرب کشور» گروهي ديگر از مربيان سيار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به اين مناطق اعزام شدند.فرزاد زيدي‌نژاد، محمد احساني‌تبار، حامد دالوند، جمشيد نادعلي، محمد بيرانوند و عظيم رشيدي مربيان کانون استان لرستان و محسن وظيفه و ايرج محمودي مربيان کانون استان اردبيل از 11 آذر 1396 فعاليت خود را در ميان کودکان و نوجوانان آغاز کرده‌اند و با شعرخواني، قصه‌گويي، اجراي نمايش و فراهم آوردن فرصت نقاشي، تا روز 17 آذر در اين امداد فرهنگي قدم برمي‌دارند.

گفتني است اعزام مربيان ديگر استان‌هاي کانون به اين مناطق تا عادي شدن شرايط کرمانشاه ادامه خواهد داشت.

شادي کودکان و نوجوانان در جشن ولادت پيامبر مهرباني

يک‌هزار کودک و نوجوان زلزله‌زده غرب کشور در ويژه برنامه‌اي با عنوان «پيامبر(ص)، مهرباني، کودکان» حضور يافتند.

اين برنامه به مناسبت هفته وحدت و با هدف ايجاد شور و نشاط در ميان کودکان و نوجوانان زلزله‌زده در محله فرمانداري شهر سرپل ذهاب به اجرا درآمد و در جريان آن هداياي مديرعامل کانون نيز در بسته‌هاي فرهنگي به حاضران اهدا شد.

در اين روز نزديک به 25 خودرو اقلام فرهنگي حاوي محصولاتي مانند نوشت‌افزار، کتاب، کيف و... و کمک‌هاي ستاد امداد فرهنگي که پيشتر از سوي مربيان کانون کرمانشاه با ربان و کاغذهاي رنگي تزيين شده بود، به منطقه اعزام شدند.

اين کاروان قبل از رسيدن به شهر مقصد، در شهر «دالاهو» مورد استقبال فرماندار، مسوولان، مربيان و اعضاي کانون اين شهر قرار گرفت و پس از توقفي کوتاه به سمت شهر «سرپل ذهاب» ادامه مسير داد.

نزديک به يک هزار کودک و نوجوان و خانواده‌ها در محل اجراي مراسم حضور داشتند.

اجراي سرود کانون از سوي اعضاي مراکز شهر کرمانشاه، اجراي دف‌نوازي، مولودي خواني و اجراي مراسم شاد و رقص عروسک‌ها از سوي اعضاي مرکز کانون «روانسر»، اجراي مولودي خواني در وصف پيامبر(ص)، و... از برنامه‌هاي اجرا شده در اين مراسم بود.در پايان اين مراسم، دعاي آرامش از سوي دو عضو کودک کانون پرورش فکري کرمانشاه خوانده شد.

با پايان اين مراسم کاروان مهرباني در محل مدرسه دخترانه «زينبيه» شهر سرپل ذهاب حاضر شد و اقدام به توزيع 300 بسته فرهنگي به دانش‌آموزان اين مدرسه کرد.اين، 300 بسته از 32هزار بسته فرهنگي است که از سوي مديرعامل کانون‌ به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده اهدا شده است و ديگر هدايا به زودي در تمامي مدارس شهري و روستايي مناطق زلزله‌زده توزيع خواهد شد.

مهناز فتاحي، سرپرست اداره کل کانون استان کرمانشاه و مدير منطقه‌اي ستاد امداد فرهنگي کودک و نوجوان کانون در اين مراسم به مخاطبان گفت: ما به عنوان ستاد امداد فرهنگي و مربيان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، از روز اول با شما بچه‌ها در مناطق زلزله‌زده بوده‌ايم و تا روز آخر نيز با شما هستيم. خبر خوش ما براي بچه‌ها اين است که به زودي پايگاه شماره دو کانون را در محله فرمانداري شهر سرپل‌ ذهاب داير مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون