جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 تازه‌هاي نشر 

"ماموستا" در بازار کتاب

کتاب «ماموستا» که حاصل 200 ساعت مصاحبه با ملا قادر قادري امام‌جمعه پاوه است به قلم علي رستمي منتشر شده است.

به گزارش ايسنا در معرفي انتشارات سوره مهر از اين کتاب آمده است: ماموستا ملا قادر قادري از جمله کساني است که در دوران شکستن حصر پاوه، مجاهدت‌هاي فراواني را انجام داد و کتاب خود را تاريخ مردم پاوه مي‌داند که رشادت، فداکاري، مقاومت و ايستادگي مردم اين ديار را نشان مي‌دهد. چندي پيش ماموستا اين کتاب را به رهبر معظم انقلاب اهدا کرد.علي رستمي نويسنده کتاب «ماموستا» درباره نحوه آشنايي با ماموستا ملا قادر و آغاز نوشتن خاطرات وي چنين مي‌گويد: دغدغ? قديم من کتابي براي کردستان بود؛ کتابي که بتوانم با آن فرهنگ و جغرافيا و تاريخ اين قوم غريب را به تصوير بکشم، قوم و خويشان مسلماني که در همسايگي ما شريک شادي‌هاي و غم‌هاي ما هستند و از فرط نزديکي کمتر آنان را مي‌بينيم. آنان دغدغ? اخير من بودند و من براي بيان اين دغدغه به دنبال راوي صادقي بودم که بتواند راه‌گشاي من و نويسندگان بعد از من براي روايت اين قوم کهن باشد.

او مي‌افزايد: در طول زندگي‌ام و در مسير نوشتن‌هايم با بسياري از هم‌وطنان کرد آشنا شدم که مي‌توانستم با مصاحبت با ايشان گوشه‌اي از آنچه را مي‌خواستم به قلم تحرير درآورم. ولي شخصيت جامع و کامل کودکي از اهالي اورامانات، نوجواني با زي طلبگي خاص، ماموستايي مدير و مجاهدي شجاع، به نام ملا قادر، مرا به سمت پاوه کشاند و بدون آنکه با کسي يا سازماني طرح کتابم را در ميان بگذارم به ملاقاتش شتافتم.رستمي درباره کتاب «ماموستا» اظهار مي‌کند: اين کتاب ره‌آورد چهارده سفر من به پاوه است. سفرهايي چهار و پنج و شش‌روزه و سفري به‌يادماندني در ماه مبارک رمضان (تابستان 1394) که 11 روز به طول انجاميد.


"آينده ذهن" منتشر شد

"آينده ذهن" منتشر شدبه گزارش ايسنا، اين کتاب در 320 صفحه در انتشارات فاطمي عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب مي‌خوانيم:

در فر گشت موجودات زنده، حرکت و جابه‌جايي سبب شکل‌گيري مغز شد و آنچه مغز ما انسان‌ها را از ساير حيوانات متمايز کرد، تعداد 86 ميليارد نورون عصبي (به خصوص 16 ميليارد نورون قشر) بود و اين را مديون کشف آتش براي پختن غذا و کسب انرژي بيشتر در مدت زمان کوتاه‌تر هستيم.دريافت انرژي بيشتر، پيش از آن‌که سبب بزرگي اندازه سلول‌هاي عصبي و مغزمان شود موجب تقسيم‌هاي بيشتر سلولي شد و تا آنجا پيش رفت که گرماي حاصل از اين انرژي سبب آسيب بافت مغز نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون