جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 كاغذ اخبار 

غفوريان:

افزايش جمعيت ؛ هدف آموزش‌وپرورش استثنايي

معاون برنامه‌ريزي آموزشي و توان بخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي گفت:‌ تغيير نام سازمان نيازمند مصوبه مجلس است و اين تغيير دانش‌آموزان تحت پوشش را هم افزايش مي‌دهد.

محسن غفوريان در گفت وگو با پانا، در خصوص روند پيگيري تغيير نام سازمان آموزش و پرورش استثنايي عنوان کرد: سازمان آموزش و پرورش استثنايي براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي تاسيس شده است و براي تغيير نام بايد از اين طريق مصوبه ايجاد شود. اکنون ماموريت‌هاي سازمان براساس مصوبه هفت گروه از دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه را شامل مي‌شود.وي ادامه داد:‌ براساس آما‌رهاي بين المللي دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه شامل 17 گروه هستند و لايحه اين موضوع در بخش عمومي وزارتخانه در حال آماده سازي است تا به هيئت دولت برسد و از اين طريق به مجلس ارائه شود.

معاون برنامه ريزي آموزشي و توان بخشي سازمان گفت‌: در اين مورد با مجلس هم رايزني‌هايي براي اين تغيير نام انجام شده است و به نظر مي‌رسد مشکلي در اين حوزه نخواهيم داشت.

گفتني است؛‌ پيش از اين اخباري مبني بر تغيير نام سازمان آموزش و پرورش استثنايي به "سازمان آموزش و پرورش دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه" مطرح شده بود که در شوراي سازمان نيز اين مساله مصوب شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون