جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 اخبار خارجي 

در پي بحران سلامت روان دانش‌‌آموزان انگليسي؛

برگزاري جلسات مشاوره در مدارس

در پي بحران سلامت روان دانش‌‌آموزان انگليسي، دولت اين کشور قصد دارد براي بهبود حال آنها در مدارس جلسات مشاوره برگزار کند و در راستاي کاهش استرس و اضطراب آنها اقدامات مؤثري انجام دهد.

به گزارش فارس، در پي بحران سلامت روان دانش‌‌آموزان انگليسي، دولت اين کشور قصد دارد براي بهبود حال آنها در مدارس جلسات مشاوره برگزار کند و در راستاي کاهش استرس و اضطراب آنها اقدامات مؤثري انجام دهد.

دانش‌آموزان انگليسي با شرکت در جلسات مشاوره با ريشه مشکلات روانشناختي که گريبانگير آنهاست آشنا مي‌شوند و خود را براي مقابله با آنها آماده مي‌کنند.

جرمي هانت وزير بهداشت انگليس مي‌گويد: «حدود نيمي از تمامي بيماري‌هاي روان پيش از سن 14 سالگي آغاز مي‌شود و ضروري است که کودکان هرچه سريع‌تر و در کلاس درس، حمايت‌هاي مورد نياز خود را دريافت کنند».

به گزارش روزنامه گاردين، مهم‌ترين دلايل افسردگي دانش‌‌آموزان انگليس ناشي از استرس امتحان، نارضايتي از وضعيت ظاهري، وجود مشکلات در خانه و قلدري دانش‌آموزان قوي‌تر در مدرسه است.

وزير بهداشت انگليس در پايان گفت: «اگر مشکلات سلامت روان دانش‌آموزان به موقع تشخيص داده شوند، قبل از آنکه به بحران تبديل شوند و آنها را به سمت خودکشي سوق دهند، قابل درمان خواهند بود و مي‌توان از آسيب‌هاي جدي‌تر ناشي از چنين اختلالاتي جلوگيري کرد».


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون