جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 يک روز ايراني در نمايشگاه ميلان 

بهمن نامور مطلق معاون صنايع دستي کشور براي شرکت در پربازديدترين نمايشگاه صنايع دستي جهان در اروپا و همچنين همايشي که براي ايران به عنوان مهمان ويژه در نظر گرفته‌ شده است، به ايتاليا سفر کرد.

بهمن نامور مطلق در گفت‌وگو با ايسنا، درباره نمايشگاه صنايع دستي ميلان بيان کرد: بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي صنايع دستي و هداياي ميلان – ايتاليا آغاز به کار کرد و قرار است همايشي به نام ايران امروز سه شنبه 14 آذرماه برگزار شود.

او با بيان اينکه ايران براي نخستين بار مهمان افتخاري يک نمايشگاه خارجي شده است، اعلام کرد: ما به دليل رايزني‌هايي که با ايتاليا داشتيم به عنوان مهمان افتخاري اين نمايشگاه دعوت شده‌ايم بنابراين سعي مي‌کنيم حضور صنايع دستي کشورمان در آن پررنگ باشد. اين امر نشان مي‌دهد که رايزني‌هاي ما جواب داده است.

معاون صنايع دستي کشور درباره امتياز ويژه‌اي که مسئولان برگزاري اين نمايشگاه به ايران داده‌اند، توضيح داد: صنايع دستي کشور ما در پوسترهاي اين نمايشگاه چاپ مي‌شود و اين موضوع به بهتر ديده شده صنايع دستي ايران کمک مي‌کند. قرار است در همايشي که به ايران اختصاص داده‌اند مسئولان نمايشگاه و ايران شناسان ايتاليايي سخنراني داشته باشند. يکي از مشکلات ما ديده نشدن صنايع دستي ايران است و موقعيت پيش آمده به «برند»سازي اين حوزه کمک مي‌کند.

نامور مطلق اضافه کرد: اگرچه در اين نمايشگاه هنرمندان با هزينه شخصي خود شرکت کرده‌اند اما يکي از موسسات بزرگ تجاري در زمينه صنايع دستي ايران نيز حضور دارد تا توليدات کارگاه‌هاي خرد و کوچک را معرفي و عرضه کند.

نمايشگاه ميلان که يکي از بزرگ‌ترين نمايشگاه صنايع دستي جهان محسوب مي‌شود با داشتن بخش‌هاي متنوع صنايع دستي، هدايا، غذاهاي سنتي و سوغات با حضور 2900 شرکت خارجي به يکي از پر بازديدکننده‌ترين نمايشگاه صنايع دستي جهان در قلب اروپا تبديل شده است. خانه ايراني نيز يکي از غرفه‌هاي حاضر در اين دوره از نمايشگاه صنايع دستي ميلان است که قرار است بعد از آن، چگونگي استفاده از صنايع دستي در خانه ايراني را در فرانسه هم به نمايش بگذارد.اين نمايشگاه تا 19 آذرماه به مدت 9 روز در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي شهر ميلان برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون