جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4064- تاریخ : 1396/09/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي کاراته جوانان از بهمن

با اعلام کميته مسابقات فدراسيون، پيکارهاي انتخابي تيم ملي کاراته جوانان دختر و پسر، بهمن ماه برگزار مي شود.

براي حضور در مسابقات برون مرزي کسب سهميه المپيک بوينس آيرس آرژانتين، رقابت هاي انتخابي تيم ملي جوانان در بخش کوميته انفرادي براي دختران، 12 و 13 و براي پسران 18 تا 20 بهمن ماه برگزار مي شود.

رقابت ها براي دختران در اوزان 48-، 53-، 59- و 59+ کيلوگرم و براي پسران در 55-، 61-، 68-، 76- و 76+ کيلوگرم انجام مي شود و حداکثر ارفاق وزني براي اين مسابقات يک کيلوگرم در نظر گرفته شده است.

شرکت در مسابقات آزاد بوده و محدوديتي ندارد. اعضاي تيم ملي اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا در قزاقستان و رقابت هاي قهرماني جهان اسپانيا در صورت داشتن شرايط سني ملزم به شرکت در اين پيکارها نيستند.


چمنيان:

بايد چرخه استعداديابي در ايران فعال باشد

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، گفت: فوتبال ايران سرتاسر استعداد است و بايد چرخه استعداديابي هميشه فعال باشد.

عباس چمنيان در مورد وضعيت تيم فوتبال زير 16 سال ايران، گفت:‌اردوي ما به تازگي به پايان رسيد و بعد از صعود از مرحله مقدماتي جام جهاني، اين اولين اردويي بود که برگزار مي‌کرديم. بازيکنان بسيار با انگيزه کار مي‌کردند. مسيري باز شده و چراغي روشن شده که بازيکنان بتوانند با انگيزه بالاتر کار خود را پيش ببرند و بر اساس موفقيت‌هاي قبلي روحيه بالايي داشته باشند. آنها تيم نوجوانان را سرمشق خود قرار دادند تا بتوانند به موفقيت‌هاي بعدي دست يابند.

وي در مورد اينکه آيا بازيکنان جديدي نسبت به مرحله مقدماتي زير 16 سال به اين اردو فراخوانده شدند، اظهار داشت: ما 23 نفر حاضر در مرحله مقدماتي به همراه 4 نفر از بازيکنان جديد را به اين اردو فرا خوانديم. کميته‌ جوانان در حال برنامه‌ريزي است تا 26 آذر جلسه مشترکي با تمامي استعدادياب‌ها و مسئولان کميته جوانان هيأت‌هاي فوتبال داشته باشيم و يک بار ديگر فرايند استعداد يابي را بررسي کنيم.

ما متاسفانه تيم جوانان، اميد و نونهالان نداريم و فعلا تنها تيمي که در مسابقات آسيايي حضور دارند تيم نوجوانان است. فوتبال ايران سرتاسر استعداد است و بايد چرخه استعداديابي هميشه فعال باشد. ما مي‌خواهيم بازيکنان را بار ديگر مورد ارزيابي قرار دهيم تا از اين بابت بهره بيشتري ببريم.

سرمربي تيم زير 16 سال ايران در ادامه صحبت هايش با فارس، در رابطه با حذف تيم جوانان و اينکه آيا اين اتفاق باعث شد نسل تيم ملي نوجوانان بسوزد، خاطرنشان کرد: اين اتفاق ناگواري بود که باعث شد يک وقفه در رشد بازيکنان ايجاد شود. بازيکناني که در رده سني جوانان بودند و افرادي که در تيم نوجوانان حضور داشتند از اين ضايعه آسيب مي‌بينند.

قرار است برنامه اي دنبال شود که اين نسل نوجوانان و جوانان براي تيم اميد حفظ شده و آنها را پرورش دهند. صحبت‌هاي لازم در اين ارتباط با کميته جوانان و محمدرضا ساکت دبيرکل فدراسيون فوتبال انجام شده و موفقيت اوليه هم انجام شده است. ما در اين سال‌ها در همه رده‌ها به موفقيت رسيديم ولي متاسفانه هنوز در رده اميد ناکام بوديم. آرزوي قلبي همه ما موفقيت تيم اميد است و اميدواريم اين اتفاق رخ دهد.


قهرماني دختران کاراته کا اردبيل در مسابقات استان

تيم شهرستان اردبيل در مجموع سه رده نونهالان ، نوجوانان و اميد فاتح مسابقات قهرماني کاراته بانوان استان شد.

در اين رقابت ها که با حضور 100 ورزشکار از شهرستان هاي استان اردبيل در سالن ورزشي 6 هزار نفري رضازاده برگزار شد، تيم اردبيل با کسب 9 مدال طلا، 4 نقره و 4 برنز به مقام قهرماني رسيد، تيم پارس آباد با کسب 3 مدال طلا، 7 نقره و 9 برنز دوم شد و تيم نمين با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 6 برنز در جايگاه سوم قرار گرفت.


برگزاري اردوي تيم ملي ژيمناستيک در لرستان

نوجوانان ژيمناست کار تيم ملي، وارد اردوي تدارکاتي مي شوند.اردوي تيم ملي ژيمناستيک در رده سني نوجوانان درخرم آباد برگزار خواهد شد.اين اردوبه مدت يک هفته از 23 تا 30 آذرماه در محل خانه ژيمناستيک خرم آباد برگزارمي شود.

لرستان قبل از اين به مدت يک هفته ميزبان برگزاري آخرين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي ژيمناستيک بزرگسالان کشور بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون