جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4051- تاریخ : 1396/08/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 آسوشيتدپرس گزارش کرد؛
 بازار کتاب‌فروشي در بريتانيا همچنان گرم است 

گزارشي از ميزان ماليات پرداخت شده توسط کتاب‌فروشي‌هاي بريتانيا نشان مي‌دهد، ميزان ماليات آنها بسيار بيشتر از ماليات پرداخت شده توسط سايت کتابفروشي آمازون بوده است.به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، گزارشي که از سوي انجمن کتابفروشان بريتانيا منتشر شده نشان مي‌دهد که کتاب‌فروشي‌هاي بريتانيايي 11 برابر آمازون ماليات پرداخت کرده‌اند.

ميزان ماليات پرداخت شده آمازون در مقايسه با فروش اين کمپاني بزرگ فروش اينترنتي خيلي پايين است؛ چون اين کمپاني شرکت خود را در لوگزامبورگ ثبت کرده است.

در اين گزارش اعلام شده سهم کتاب‌فروشي‌هاي بريتانيا در اقتصاد اين کشور برابر 1.9ميليارد پوند (برابر 3.3 ميليارد دلار آمريکا) بوده است. از اين مبلغ 131 ميليون پوند (برابر 224 ميليون دلار آمريکا) در قالب ماليات پرداخته شده و موجب ايجاد 46 هزار شغل شده است.

گفته شده اين آمار نشان دهنده ارزش حضور بخش کتاب‌فروشي‌ها در اقتصاد بريتانيا و نشان دهنده اين است که دولت بايد هنگام تصميم‌گيري درباره اين بخش به اثراتي که مي‌تواند بر اقتصاد کل بريتانيا وارد شود، فکر کند.مديرعامل انجمن کتاب‌فروشان همچنين گفته است حمايت از بخش خرده فروشي به معني کمک به رقابت بهتر با آمازون است.اين گزارش براي اعضاي اتحاديه کتاب‌فروشان ارسال شده تا از قدرت لابي‌گري خود در گفتگو با سياستمداران محلي و نمايندگان مجلس بهره بگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
وي‍ژه صفر
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي