جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4050- تاریخ : 1396/08/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 از گوشه و كنار 

مديرکل دفتر کاردانش:

سال 96 سال طلايي آموزش‌هاي مهارتي است

مديرکل دفتر کاردانش آموزش و پرورش گفت: سال طلايي آموزش‌هاي مهارتي سال 96 است. هم مقام معظم رهبري و هم رئيس جمهور و نيز ارتش به اين موضوع ورود کرده‌اند.

به گزارش پانا؛ سيد مصطفي آذرکيش در نشست علمي بازانديشي هويت اصلي و نقش متمايز آموزش‌هاي مهارتي شاخه کاردانش که در سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي برگزار شد اظهار داشت: امروز خوشحالم بگويم کاردانش در ريل اصلي خود قرار گرفته است.

وي در پاسخ به نگراني هاي موجود درباره استمرار شاخه کاردانش در آموزش و پرورش گفت: بخشي از نگراني ها ناشي از اين است که فرهنگ کار در جامعه ما آسيب خورده است. امروز والدين به فرزندشان مي گويند اگر درس نخواني مجبوري کار کني. شاخه کاردانش ايجاد شد تا فرهنگ کار در جامعه مان تقويت شود.

مديرکل دفتر کاردانش آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز خوشحالم بگويم سال طلايي آموزش‌هاي مهارتي سال 96 است. هم مقام معظم رهبري و هم رئيس جمهور و نيز ارتش به اين موضوع ورود کرده‌اند.

وي با اشاره به اينکه هويت اصلي کاردانش بر اساس مشارکت شکل گرفته است افزود: امروز دوره آموزش بورس با ارائه گواهينامه حرفه اي توسط سازمان بورس و اوراق بهادار اجرا مي شود و آموزشهاي مهارتي در مرکز ITC کرج توسط سازمان فني حرفه اي اجرا مي‌شود. آذرکيش تاکيد کرد: امروز دستگاهها به شدت مايل به همکاري با ما هستند و بدون حضور آنها آموزش‌هاي کاردانش ضعيف خواهد شد.


رئيس مرکز اطلاع رساني سازمان نوسازي مدارس کشور:

استفاده موقت از کانکس براي تحصيل دانش‌آموزان زلزله زده

رئيس مرکز اطلاع رساني سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور از اعزام تيم کارشناسي به مناطق زلزله زده خبر داد و گفت‌: احتمالا براي مدت کوتاهي کانکس جايگزين مدارس آسيب ديده شود.محمدرضا قرباني در گفتگو با مهر درباره مدارس آسيب ديده در مناطق زلزله زده گفت: از ساعت اوليه ، سازمان نوسازي تيمي را به استان هاي غربي کشور همانند کرمانشاه، خوزستان و لرستان اعزام کرد.

وي افزود: 12 گروه را به شهرستان هاي زلزله زده استان کرمانشاه اعزام کرديم.

رئيس مرکز اطلاع رساني سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور گفت: ارزيابي اوليه انجام شده است و دقيق مي دانيم چه درصدي از مدارس آسيب ديده اند و درصد آسيب ديدگي چقدر است. همکاران ما در حال انجام برآورد ريالي هستند.

وي ادامه داد: همکاران ما در حال بررسي راهکارهاي تامين فضاي آموزشي براي دانش‌آموزان هستند.

وي با اشاره به تاکيد سخنان وزير آموزش و پرورش مبني بر اينکه فاصله اي در تحصيل دانش‌آموزان وجود نداشته باشد، گفت: احتمالا در کوتاه مدت از کانکس استفاده شود و سپس فضاي آموزشي دايمي تامين خواهد شد.


رمضاني :

اعزام بيش از 40 هزار نفر به اردوهاي راهيان نور

مديرکل فرهنگي و هنري وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعزام بيش از 40 هزار نفر به اردوهاي راهيان نور، گفت: امسال در دستورالعمل اردوهاي دانش آموزي آورده شده است که در اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز يک مربي آقاي متاهل براي نظارت وجود داشته باشد.

علي رمضاني در گفت و گو با پانا، با اشاره به اينکه تاکنون بيش از 40 هزار نفر به اردوهاي راهيان نور اعزام شده اند، اظهار کرد: امسال به دليل حادثه تلخي که براي دانش‌آموزان هرمزگان پيش آمد، در بحث اردوهاي راهيان نور برنامه‌ريزي بهتري داشتيم.وي ادامه داد: اتوبوس حامل دانش‌آموزان اردويي از ساعت 23 به بعد حرکت نمي کنند اما اگر شرايط ويژه اي باشد، مي توان مسير رفت و آمد اتوبوس هاي اردويي را کنترل کرد.

مديرکل فرهنگي و هنري وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال در بحث اردوهاي دانش آموزي و دستورالعمل اردوها بر وسايل نقليه نيز نظارت بيشتري صورت گرفت حتي در اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز يک مربي آقاي متاهل وجود خواهد داشت.

رمضاني اشاره کرد: عليرغم علاقمندي خانواده ها و بر اساس توانمندي آموزش و پرورش براي برگزاري اردوهاي دانش آموزي تلاش مي کنيم که دانش‌آموزان آسيبي نبينند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون