جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4050- تاریخ : 1396/08/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 ميز خبر 

صانعي:

بايد با اسپانيا، برزيل و ايتاليا بازي کنيم

علي صانعي، سرمربي تيم فوتسال جوانان و اميد به تشريح آخرين وضعيت تيم ايران در فاصله يک سال مانده به برگزاري المپيک جوانان در آرژانتين پرداخت و تاکيد کرد که اسامي نهايي 25 تا 30 نفر تيم جوانان تا اسفندماه مشخص خواهد شد. وي همچنين از لزوم بازي با تيم هاي برزيل اسپانيا و ايتاليا هم صحبت کرد:

* در حال حاضر بعد از اردوهاي متعدد و ارزيابي بازيکنان زياد، به 50 نفر رسيده ايم و فکر مي کنم با اين روند تا اسفندماه به 25 تا 30 نفر نهايي برسيم. کارمان را از مردادماه با تماشاي بازيکنان ليگ هاي نوجوانان، جوانان و اميدها آغاز کرديم و حدود 170 بازيکن در اين بخش انتخاب شدند. همچنين از مهرماه هم 170 نفر از بازيکناني که جامانده بودند و يا در تابستان دچار آسيب ديدگي بودند، مورد ارزيابي قرار گرفتند.

* به طور کلي با کمک استعدادياب ها مي توان گفت تا الان چيزي در حدود 350 بازيکن را ديده ايم و 50 نفر را انتخاب کرده ايم. بخش عمده اين بازيکنان از ليگ هاي جوانان و نوجوانان هستند. کار ديدن بازيکنان تقريبا تمام شده است. ما هر هفته 40 بازيکن مي ديديم و الان هر دو هفته يکبار 40 نفر مي بينيم و شايد از ماه بعد، هر ماه اين تعداد بازيکن را ارزيابي کنيم.

* حجم کار ارزيابي بازيکنان واقعا بالاست. ما بازيکنان را از کانال هاي مختلف انتخاب کرديم که اين هم مشکلات خاص خودش را داشته است. بعضي از استانها فوتسال خيز هستند و بنابراين بازيکنان بيشتري دارند. در مجموع 25 استان درگير اين طرح بودند و چهار، پنج استان هم درگير اين طرح نشدند. ما هم هر کار کرديم، نشد.

* درخواست داده ايم که اين طرف سال، با تيم هاي آسيايي بازي کنيم تا بازيکنان تيم ما به هماهنگي لازم برسند. به اين ترتيب، بازي هاي سخت و مهم را در سال جديد برگزار خواهيم کرد تا از 30 – 25 نفر، به ليست 14 نفره برسيم و نفرات مدنظر را به المپيک جوانان اعزام کنيم. تيم هاي ژاپن، تايلند و ازبکستان از آسيا حريفان مدنظر ما هستند.

* خوشبختانه کميته فوتسال و کميته فني و توسعه هم بحث بازي هاي تدارکاتي را دنبال مي کنند. در نظر داريم سال آينده و پيش از المپيک، با تيم هاي قدرتمندي چون برزيل، اسپانيا، ايتاليا، روسيه و آرژانتين بازي کنيم. اگر بتوانيم با سه تيم هم بازي داشته باشيم خوب است.

* از کرمانشاه بازيکني در تيم نداريم. چهار، پنج بازيکن از ساير استان هاي غرب کشور ازجمله ايلام و لرستان داريم که خوشبختانه آسيبي در اين زلزله نديده اند. اميدوارم اين بازيکنان بدون مشکل در اردوهاي نهايي تيم فوتسال جوانان شرکت کنند.

* تيم ملي فوتسال ايران در سيد اول جام ملتهاي آسيا قرار گرفته است. هرچند ممکن است در مرحله گروهي با ژاپن همگروه شويم ولي براي تيمي که مي خواهد قهران شود، نبايد تفاوتي کند که با چه حريفاني بازي مي کند. تيم هاي ديگر بايد از همگروهي با ايران بترسند.


برگزاري هفتمين مرحله اردوي تيم گلبال جوانان

مرحله هفتم اردوي آمادگي تيم گلبال جوانان براي شرکت در بازي هاي پاراآسيايي جوانان در مجموعه ورزشي شهيد هرندي تهران آغاز شد.اردوي آمادگي تيم گلبال جوانان با حضور هشت نفر از روز گذشته آغاز شد و تا 30 آبان ماه در مجموعه ورزشي شهيد هرندي تهران برگزار مي شود.محمد شاه محمدي، علي علي آبادي، نيما رسولي، اسماعيل توکلي، مهدي عباسي، علي اصغر اکبري مقدم، ابراهيم جنگجو و عليرضا پورناظميان دعوت شدگان به اردو هستند که تمرينات خود را تحت نظر محمد کرم کوليوند، سرمربي و محمود يوسفيان، مربي تيم ملي انجام مي دهند. کاوه عزيزي نيز به عنوان سرپرست در اردوها حضور دارد.بازي هاي پاراآسيايي جوانان از 19 تا 23 آذرماه در کشور امارات برگزار مي شود.


برپايي اردوي تيم ملي کاراته نونهالان در عسلويه

اردوي تيم ملي کاراته نونهالان با حضور 60 کاراته کا در عسلويه استان بوشهر آغاز شد.اين اردو به عنوان پنجمين اردوي تيم ملي نونهالان است که خود را مهياي مسابقات آسيايي مي کنند.


پايان مسابقات واليبال نوجوانان باشگاه هاي شيراز

مسابقات قهرماني واليبال نوجوانان باشگاه هاي شيراز با قهرماني تيم پارس مهر به پايان رسيد.اين دوره از رقابت ها با حضور 22 تيم از 15 باشگاه شيراز در 7 گروه سه تيمي و يک گروه 4 تيمي برگزار گرديد. پس از انجام رقابت هاي مقدماتي، 2تيم از هرگروه به همراه دو تيم از بهترين سوم گروه ها به مرحله حذفي راه يافتند.پس از برگزاري 24 رقابت مقدماتي، تيم هاي اول و دوم گروها مشخص شده و به اتفاق دوتيم از بهترين سوم گروه ها باهم به رقابت پرداختند. بدين ترتيب تيم هاي سورن الف، فجرشهيد سپاسي، پارس مهر و نام آوران به مرحله نهايي راه يافتند.

پس از برگزاري اين مرحله نيز تيم هاي پارس مهر و نام آوران به ديدار فينال راه يافتند و نهايتا تيم پارس مهر موفق به کسب مقام قهرماني اين دوره از رقابت ها گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون