جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4050- تاریخ : 1396/08/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

لغو اعزام تيم فوتسال ناشنوايان جوانان به مسابقات جهاني به دليل مشکلات مالي

دبير فدراسيون ناشنوايان از لغو اعزام تيم ملي فوتسال ناشنوايان در رده سني جوانان به مسابقات جهاني تايلند خبر داد.

مهران تيشه‌گران درباره علت لغو اعزام تيم ملي فوتسال ناشنوايان به مسابقات جهاني تايلند اظهار داشت: مسابقات جهاني فوتسال ناشنوايان در رده سني جوانان از سوم آذر در بانکوک تايلند برگزار مي‌شود که قرار بود تيم ملي فوتسال ايران براي شرکت در اين تورنمنت 29 آبان عازم تايلند شود که به دليل مشکلات مالي فدراسيون، شرايط اعزام فراهم نشد.

وي گفت: بعد از بازيهاي المپيک ناشنوايان و المپياد يزد، فدراسيون هزينه‌هاي سنگيني را براي شرکت در اين دو رويداد بزرگ متقبل شد و از نظر مالي در تنگنا قرار گرفت.

البته وزارت ورزش و جوانان قبل از حضور در المپيک 50درصد از بودجه مصوب را که مبلغ يک ميليارد تومان براي سال 96 بود به فدراسيون پرداخت کرد و منتظر بوديم مابقي بودجه نيز پرداخت شود تا دغدغه‌اي براي اعزام تيم ملي فوتسال ناشنوايان نداشته باشيم.

هر چند تلاش زيادي نيز براي جذب اسپانسر از طريق فدراسيون صورت گرفت، اما به هر صورت تلاش‌ها بي‌نتيجه بود و در نهايت تصميم گرفتيم تيم را به اين مسابقات اعزام نکنيم.

دبير فدراسيون ناشنوايان خاطرنشان کرد: چون مسابقات جهاني فوتسال ناشنوايان براي اولين بار در رده سني جوانان برگزار مي‌شد، دوست داشتيم در اين تورنمنت حضور پيدا کنيم تا همانند بزرگسالان در رده سني جوانان نيز تيم خود را مطرح کنيم، اما با توجه به محدود بودن بودجه، ترجيح داديم کارهاي ديگري را همچون پرداخت بدهي‌هاي ورزشکاران، مربيان، سرپرستان و... که از المپيک ناشنوايان تا به امروز باقي مانده در اولويت قرار دهيم و بدهي‌هاي خود را با آنها تسويه حساب کنيم.

وي با اشاره به وضعيت بد مالي هيات‌ها و عدم حمايت اداره کل شهرستانها از ورزش ناشنوايان گفت: با وجود اين که آذرماه مسابقات قهرماني کشور واليبال و کشتي ناشنوايان را داريم، اما به دليل اين که اداره کل شهرستانها ورزش ناشنوايان را در اولويت آخر برنامه‌هاي خود قرار مي‌دهند و هيات‌ها نيز از نظر مالي مورد حمايت قرار نمي‌گيرند، هنوز هيچ تيمي در واليبال براي شرکت در مسابقات قهرماني کشور اعلام آمادگي نکرده و در رشته کشتي فقط 14 تيم‌ براي شرکت در مسابقات آمادگي خود را اعلام کردند.


برتري جوانان پرسپوليس با يک بازيکن کمتر برابر سايپا

سرخپوشان جوان پرسپوليس در حالي که 75 دقيقه 10 نفره بازي کردند، برابر سايپا به برتري رسيدند.شاگردان علي عسگري در هفدهمين بازي اين فصل خود برابر تيم سايپا به برتري دست يافتند تا با 27 امتياز در مکان هفتم جدول قرار بگيرند.

در اين بازي، اسماعيل اقبال جو، ارسلان آزادي، مسعود علي دوست، علي زنجاني، علي زارع، عماد عليپور، محمد صبوري، محمد حسيني، محمد مغانلو، عليرضا ملکي و معين شعبانپور براي سرخپوشان به ميدان رفتند و عماد عليپور زننده تک گل اين مسابقه بود.

جوانان پرسپوليس اين بازي را در حالي با برتري به پايان رساندند که از دقيقه 25 بازي با اخراج ملکي، اين ديدار را 10 نفره دنبال کردند.


حذف سه رشته ورزشي از سومين دوره بازي هاي پاراآسيايي جوانان

سه رشته شطرنج، تيراندازي با کمان و بولينگ به دليل استقبال کم شرکت کنندگان از بازي هاي پاراآسيايي امارات حذف شد.

معاون فني کميته ملي پارالمپيک در اين خصوص گفت:برگزار کنندگان بازي هاي پاراآسيايي اعلام کرده اند که سه رشته شطرنج، تيراندازي با کمان و بولينگ به دليل استقبال کم شرکت کنندگان حذف شد و بازي هاي اين دوره با هفت رشته ورزشي برگزار خواهد شد.

محمد رضا محمود خاني افزود: ورزشکار شرکت کننده در رشته تيراندازي با کمان کشورمان محدثه کهنسال بود که احتمال زيادي براي کسب مدال طلاداشت.

در رشته شطرنج هم 10 شرکت کننده داشتيم که با اين تصميم از حضور در اين دوره محروم مي شوند. البته کاروان ايران در رشته بولينگ نماينده اي براي شرکت در مسابقات معرفي نکرده بود.

گفتني است بازي هاي پاراآسيايي امارات با شرايط جديد در هفت رشته شنا، دو و ميداني، تنيس روي ميز، وزنه برداري، بوچيا، گلبال و بدمينتون برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون