جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4022- تاریخ : 1396/07/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

کسب عنوان ويژه المپياد نانو ، توسط دانش آموز کرماني

مديرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح «ام البنين بلوچي نژاد» دانش آموز مدارس شهرستان بم در هشتمين المپياد نانو، عنوان ويژه با قابليت تجاري سازي را کسب کرد.به گزارش پانا، محمد محسن بيگي با بيان اينکه طرح‌هاي دانش آموزي با موضوعات متنوعي از جمله نانوکامپوزيت‌ها، کاتاليزورها، پليمرها، نانو ذرات و فيلترها برندگان اصلي اين المپياد بودند، اظهار کرد: از بين40 طرح برگزيده فقط طرح‌هاي «ام البنين بلوچي نژاد» دانش آموز پژوهشسراي دانش آموزي رويان شهرستان بم با موضوع «تهيه فيلتر طبيعي نانو کامپوزيتي اکسيد آهن و الياف خرما» و اپليکيشن «نانويي باش!» توسط علي خسرو نژاد از خراسان رضوي در هشتمين المپياد نانو عنوان ويژه با قابليت تجاري سازي را کسب کردند.

مديرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: در حاشيه نمايشگاه هشتمين جشنواره دانش آموزي فناوري نانو از40 طرح برگزيده اين جشنواره تجليل و مدرک معتبر باشگاه نانو به اين دانش‌آموزان ارائه شد.


مديرکل دفتر تاليف کتاب‌هاي درسي:

بي‌توجهي به کتب بدون ضريب در کنکور

مديرکل دفتر تاليف کتاب‌هاي درسي ابتدايي و متوسطه نظري وزارت آموزش و پرورش به انتقاد از سازمان سنجش پرداخت و گفت: «کنکور» آهن رباي قوي است که نحوه عمل دانش آموز و اولياي آنها را تحت الشعاع قرار مي‌دهد. از سوي ديگر هر کتابي که در کنکور مورد توجه نيست و ضريب ندارد در مدارس هم مورد توجه قرار نمي‌گيرد.به گزارش ايسنا، محمود اماني طهراني در نشست خبري «همه چيز در مورد کتاب درسي» که با حضور مولفان و سرگروه‌هاي کتب درسي برگزار شد با بيان اينکه بحث کتاب درسي بسيار سهل اما ممتنع و پيچيده است گفت: سهل از اين جهت که ما در جامعه هرچه به کودکان مربوط مي‌شود را سهل مي گيريم در حالي که سهل نيست. موضوع محتواي آموزشي به ظاهر آسان اما در عمل بسيار پيچيده است.

وي افزود: چون کتاب درسي قرار است به سلايق مختلفي پاسخ دهد بايد مشمول توجه فراواني قراربگيرد.


قائم مقام وزارت کار:

صرف هزينه 5 هزار ميليادي براي آموزش هاي فني و حرفه اي

قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: سالانه در حوزه رسمي‌و غيررسمي نظام آموزش فني‎و‎حرفه‎اي حدود 5 هزار و 500 ميليارد تومان هزينه مي‌شود.

به گزارش مهر، ابوالحسن فيروز آبادي گفت: در آموزش‌هاي مهارتي در حوزه رسمي‌و غير رسمي‌ حدود 5 هزار 500 ميليارد تومان هزينه مي‌شود. و نظام‌ آموزش فني و حرفه اي، سازمان فني‎و‎حرفه‎اي و دانشگاه جامع پتانسيل قابل توجهي در حوزه فني‎و‎حرفه‎اي دارند.

قائم‌مقام وزير کار بيان کرد: متاسفانه بهره وري لازم از صدور گواهينامه تا بهره گيري مهارت در حوزه اقتصاد کشور رضايت بخش نيست و با کساني مواجه هستيم‌ که وارد بازار کار مي شوند و در فضاي بازار کار و رقابت دچار مشکل مي‌شوند.قائم مقام وزير کار بيان کرد:بحث جديد در خدمات مطرح است.بازار رقابتي شده است و تنوع و نوآوري زياد است.دانش آموز بايد محيط و نيازهاي جامعه را بشناسد و بتواند توليد کالا و خدمت جديد کند.

فيروز آبادي بيان کرد:در نظام‌ آموزشي سنتي تنها دانش‌آموزان را با علم‌آشنا مي‌کنيم.انتقال ناقص دانش و تجربه از طريق چهارچوب نمادين که گفتار و نوشتار است کفايت نمي کند و نياز به ارائه آموزش عملي داريم.

وي بيان کرد: اگر بتوانيم در نظام‌آموزشي، فضاي واقعي را در فضاي مجازي ارائه دهيم بسيار کار بزرگي را انجام داده‎ايم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون