جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4005- تاریخ : 1396/06/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 خبر 

اهداي «نشان صلح شيوا» به يک طراح جوان

«نشان صلح شيوا» از سوي قباد شيوا هنرمند پيشکسوت عرصه گرافيک در پنجمين جشنواره بين‌المللي «هنر براي صلح» به عليرضا دانافر اهدا شد.

به گزارش مهر، قباد شيوا با داوري آثار بخش گرافيک جشنواره «هنر براي صلح» و انتخاب اثر برگزيده «نشان صلح شيوا» را که خود طراحي کرده است به عليرضا دانافر اهدا کرد.

به گفته فريدون فربود دبير جشنواره «هنر براي صلح»، اثر برگزيده اي که اين نشان را دريافت مي کند به عنوان پوستر سال آتي جشنواره انتخاب مي شود و بنا بر اين اعلام پوستر عليرضا دانافر علاوه بر دريافت «نشان شيوا» به عنوان پوستر ششمين جشنواره بين‌المللي «هنر براي صلح» نيز انتخاب شد.

قباد شيوا پس از اهداي «نشان صلح شيوا» درباره بخش گرافيک پنجمين جشنواره بين‌المللي «هنر براي صلح» گفت: در اين دوره از جشنواره، پوسترهاي خوبي توسط هنرمندان ارايه شده و به نظر من آثاري که در اين جشنواره حضور دارند بايد در مکان‌ هايي که سياسيون رفت و آمد مي کنند از جمله مجلس شوراي اسلامي به نمايش گذاشته شود تا اثر بهتري در جامعه بگذارد.

شيوا درباره پوستري که توسط عليرضا دانافر طراحي شده بود، گفت: به نظر من اين پوستر بسيار گوياست و از سادگي خاصي برخوردار است. من پيشتر اين گرافيست را نمي‌ شناختم اما اميدوارم پس از اين، پوسترهاي بيشتري از اين هنرمند ببينيم.

در بخش پوستر پنجمين جشنواره «هنر براي صلح» 25 اثر از هنرمندان 10 کشور جهان به نمايش درآمد.


هتل آغشته به خون، ترسناک ترين هتل دنيا!

مي توانيد يک شب را در هتلي بگذرانيد که در آن شما را با طناب مي بندند، مجبورتان مي کنند وارد قفسي پر از مار بشويد و رويتان خون مي ريزند؟! اين سوالي است که در کمال تعجب، 24 هزار نفر به آن پاسخ مثبت دادند و مشتاق يک شب ماندن در هتلي بودند که بر اساس داستان يک کتاب ترسناک ساخته شده است. مک کامي مانور (McKamey Manor)، نام اين هتل است که در سان ديه گو واقع شده است.در بازديد از اين هتل يک محيط کاملا تعاملي را تجربه مي کنيد که همين موضوع در ترسناک شدن آن تاثير زيادي دارد.

در اين هتل بايد از 4 لوکيشن مختلف و وحشتناک بگذريد که در هرکدام از آن ها اتفاقات ترسناکي برايتان مي افتد.

ممکن است هر لحظه داخل يک قفس بيفتيد، به صندلي بسته و به خون آغشته شويد. در هر بار بازديد از اين هتل، تنها دو نفر مي توانند به آن وارد شوند و بازديد کنندگان مي توانند از طريق وب کم هاي کار گذاشته شده ببينند که در طول حضور آن ها در اين هتل چه اتفاقاتي برايشان مي افتد.بازديد از اين هتل 8 ساعت طول مي کشد و براي بيماران قلبي اصلا توصيه نمي شود. 8 ساعت ماندن در اين هتل يک چالش است که تا به حال هيچکس نتوانسته در آن موفق شود. با اين وجود هزاران نفر اسم خودشان را در ليست انتظار گذاشته اند تا شانس امتحان کردن و بر آمدن از پس اين چالش را داشته باشند.بنيان گذاران اين هتل از جمله راس مک کامي 55 ساله، با ايجاد صحنه هاي سينمايي و مختلف، کاري کرده اند که هيچ کدام از بازديد ها مثل هم نباشد. بنابراين اتفاقات ترسناک و لوکيشن ها، براي هيچکس تکراري و عادي نمي شود. افرادي که مي خواهند در اين چالش شرکت کنند حداقل بايد 21 سال داشته باشند و سابقه هيچگونه بيماري قلبي و يا عصبي نداشته باشند. همچنين تمام بازديد کنندگان قبل از ورود بايد يک رضايت نامه را امضا کنند.

راس معتقد است که کاري که آن ها مي کنند کاملا منحصر به فرد است. شما مي توانيد در اينجا نقش اول فيلم ترسناک خودتان باشيد!تم اين هتل هر سال تغيير مي کند و بازديد کنندگان تحت تجربه هاي ترسناکي مثل قرار گرفتن در يک قفس پر از مار، خوردن تخم مرغ هاي فاسد شده و حتي دزديده شدن قرار مي گيرند.

راس که طرفدار پر و پا قرص فيلم هاي ترسناک است، مي گويد که ايده ي ساختن چنين هتلي از 14 سال پيش به سرش زد و قصد داشت شرايطي را ايجاد کند که حتي مردان گنده را هم به گريه بياندازد.

ساختن اين هتل ترسناك، 300 هزار يورو هزينه داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون