جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4005- تاریخ : 1396/06/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 اخبـــــــــار 

بازديد مشاور رييس جمهور فرانسه ازدوسالانه مجسمه سازي

مشاور رييس جمهور فرانسه در امور خارجه و سفير و رايزن فرهنگي فرانسه در تهران از نمايشگاه هفتمين دوسالانه مجسمه سازي تهران در موزه هنرهاي معاصر تهران ديدن کردند.به گزارش شاپرك ؛ مشاور رييس جمهور فرانسه در امور خارجه پس از بازديد از نمايشگاه آثار دوسالانه با مجيد ملانوروزي ؛مديرکل هنرهاي تجسمي گفت و گو کرد.

مشاور رييس جمهور فرانسه در امور خارجه در اين ديدار گفت: اين نمايشگاه نشان مي دهد که فرهنگ و هنري که هزاران سال فرهنگ و تمدن را پشت سر خود دارد همچنان در تکاپوست و آثار جديدي خلق مي کند. مشاور رييس جمهور فرانسه همچنين با اشاره به گنجينه آثار موزه هنرهاي معاصر تهران گفت: گنجينه آثار مدرن اين موزه ارزشمند و جذاب است.

او ضمن قدرداني از موزه هنرهاي معاصر تهران گفت: تمايل دارم که نمايشگاهي از آثار هنرمندان فرانسوي در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شود.

مجيد ملانوروزي؛ مديرکل هنرهاي تجسمي ضمن قدرداني از سفير و رايزن فرهنگي فرانسه در تهران به خاطر کمک و همراهي در تقويت مناسبات فرهنگي ايران و فرانسه گفت: هنرمندان تجسمي و سينماي ايران از فرانسه متاثرند و فرهنگ و هنر فرانسه بسيار تاثيرگذار بوده است و حضور هنرمندان ايراني در شهرک مطالعاتي سيته فرانسه ارتباط هنري و فرهنگي دو کشور را تقويت کرده است.

ملانوروزي با استقبال از پيشنهاد فرانسه براي برگزاري نمايشگاه هنرمندان فرانسه در موزه هنرهاي معاصر تهران گفت: اميدواريم که در اين دوره اين نمايشگاه برنامه ريزي و برگزار شود.

در پايان اين ديدار ملانوروزي کتاب آثار گنجينه موزه هنرهاي معاصر تهران را به مشاور رييس جمهور فرانسه در امور خارجه و سفير اين کشور در تهران اهدا کرد.


افتتاح 24 موزه در 6 ماهه اول سال 96

مدير کل امور موزه‌ها از افتتاح 24 موزه در 6 ماهه اول سال جاري در سطح کشور خبر داد.

محمدرضا کارگر مديرکل امور موزه‌ها و اموال منقول تاريخي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ از افتتاح 24 موزه در 6 ماهه اول سال جاري خبر داد و اظهار کرد: ما در ابتداي سال 1396 عنوان کرديم که هر هفته يک موزه را افتتاح مي‌کنيم که خوشبختانه اين امر در 6 ماهه اول محقق شد.وي گفت: ما با افتتاح هر هفته يک موزه در نيمه اول سال جاري، رکوردي را در سطح کشور زديم.

خاطرنشان مي‌شود؛ نگهداري اموال منقول تاريخي در موزه‌ها از ديرباز بهترين راهکار براي حفظ تاريخ به حساب مي‌آمده است. اين موزه‌ها هستند که داشته‌ها و فرهنگ جامعه را به آيندگان منتقل مي‌کنند و به نوعي پل ميان گذشته، حال و آينده به حساب مي‌آيند.

يادآور مي‌شود؛ کشور ما نيز همچون ساير کشور‌هايي که فرهنگ غني داشته و تلاش در حفظ داشته‌هاي خود دارند، همواره توجه ويژه‌اي به موضوع تأسيس موزه و نگهداري اموال منقول تاريخي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون