جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4005- تاریخ : 1396/06/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

اولين آکادمي هندبال در گيلان به بهره برداري مي رسد

رئيس هيئت هندبال استان گيلان گفت: اولين آکادمي هندبال در گيلان تا سال آينده در مجموعه ورزشي سردارجنگل رشت به بهره برداري خواهد رسيد. به گزارش ايسنا، غلامحسين عباسي گفت: اولين هدف هيئت هندبال گيلان استعداديابي در رده ها ي پايه است که بر اساس تفاهم نامه با آموزش و پرورش از اول مهرماه طرح 2 ساله کشف استعدادهاي هندبال گيلان با همکاري معاونت تربيت بدني و سلامت در مدارس گيلان آغاز خواهد شد . رئيس هيئت هندبال استان گيلان افزود: با اجراي اين طرح مي توانيم ليگ هاي مختلف نوجوانان و جوانان است انرا راه اندازي کرده و کاري بنيادي در جهت شناسايي استعدادها به هندبال کشور انجام دهيم که تا سالها بتوان از اين ذخاير و پتانسيل ها در کشور و گيلان بهره ببريم.


انتصاب سرمربي تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران

سرمربي تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران منصوب شد.

بر اساس حکمي از سوي سيد عبدي افتخاري رئيس فدراسيون، باقر کلهر به عنوان سرمربي تيم ملي اسکي جوانان ايران منصوب شد.باقر کلهر پيش از اين نيز عهده دار سرمربي گري تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران بود و با اين انتصاب فعاليت خود را به عنوان سرمربي تيم ملي جوانان ادامه خواهد داد.

وي پيش از حضور در کسوت مربي‌گري از قهرمانان اسکي ايران بود و در المپيک زمستاني 2002 نيز به عنوان نماينده ايران حضور يافته بود.تيم ملي اسکي آلپاين جوانان ايران با سرمربي گري باقر کلهر سال گذشته عنوان نايب قهرماني آسيا را بدست آورده بود.


اعزام شناگران جوان ايران به مسابقات کاپ جهاني

شناگران جوان ايراني راهي مسابقات قطر مي شوند.

طبق تصميم کميته فني شنا و تاکيد رياست فدراسيون ترکيب جوان شناگران تيم ملي ايران به منظور کسب تجربه ، ارتقاي سطح و آشنايي بيشتر با سطح اول مسابقات جهان، راهي مسابقات کاپ جهاني فنيا به ميزباني کشور قطر خواهند شد. اين رقابت‌ها که با حضور شناگران سطح اول دنيا برگزار مي‌شود بدون شک آوردگاه مناسبي براي آينده سازان شناي ايران است.

مسابقات وردکاپ قطر 12 و 13 مهر در دوحه برگزار مي شود.

اسامي شناگران اعزامي به مسابقات کاپ جهاني قطر:

عليرضا امين زمردي

علي فتحي

امير عباس امرالهي

متين سهران

سامان قپانوري

متين بالسيني

علي رشيدي گوغري

خشايار حضرتي هدايت اين تيم را برعهده دارد و محمد بيداريان وي را همراهي مي کند.


مشخص شدن دوپينگ پنگ باز اعزامي به انتخابي المپيک جوانان

دو پينگ پنگ باز ايراني و دو مربي براي حضور در انتخابي المپيک جوانان 2018 مشخص شدند.

پس از اينکه کنفدراسيون تنيس روي ميز آسيا براي کشورهاي عضو در المپيک جوانان 2018، سهميه يک دختر و يک پسر را تعيين کرد، مربيان تنيس روي ميز ايران پيشنهاد اعزام نفرات اول جوانان دختر و پسر رنکينگ ملي ايران را به مسابقات انتخابي المپيک ارائه دادند و مدير تيم‌هاي ملي با اعزام اين نفرات به همراه دو مربي موافقت کرد.امين احمديان و مهشيد اشتري دو نفر اول رنکينگ ملي جوانان هستند که به همراه ميعاد مکيف و آزاده سرافراز مربيان ملي به هند اعزام مي‌شوند.مسابقات انتخابي المپيک جوانان 2018 از 12 تا 14 آبان به ميزباني دهلي هند برگزار خواهد شد. اين رقابت‌ها به عنوان انتخابي اصلي المپيک 2018 جوانان در آسيا به شمار مي‌رود.

در اين پيکار‌ها چهار ورزشکار برتر پسر و چهار ورزشکار برتر دختر مستقيماً سهميه المپيک جوانان را به دست مي‌آورند. 29 ورزشکار دختر و 29 ورزشکار پسر از طريق مسابقات انتخابي قاره‌اي و ديگر مسابقات امتيازي سطح دنيا به المپيک جوانان راه مي‌يابند. يک ورزشکار از کشور ميزبان و يک ورزشکار با وايلد کارت کميته بين المللي المپيک به اين نفرات اضافه مي‌شوند. المپيک جوانان از 14 تا 26 مهر 97 در آرژانتين برگزار خواهد شد.


براي حضور در مسابقات پاراآسيايي جوانان

پينگ پنگ بازان اعزامي معرفي شدند

نايب رئيس انجمن تنيس روي ميز جانبازان و معلولان از مشخص شدن ترکيب تيم ملي جوانان براي اعزام به پاراآسيايي امارات خبر داد.زهرا ميربابايي گفت: در اولين روز از اردوي انتخابي، مسابقاتي برگزار شد که پس از آن از ميان نفرات دعوت شده، 5 نفر انتخاب شدند که تمرينات تيم ملي با حضور اين ورزشکاران، که ترکيب اصلي تيم نيز هستند، آغاز مي شود.وي افزود: زهرا انصاري از خراسان رضوي، فرزانه سهرابي از البرز، مريم گيلاني از مازندران، آيدا فاضل نيا از تهران و فاطمه محمدي از خراسان رضوي، 5 ملي پوشي هستند که در تمرينات تيم ملي حاضر مي شوند.ميربابايي گفت: تمرينات اين ورزشکاران تا 31 شهريور، هر روز در دو نوبت صبح و عصر زير نظر زهرا کرمزاده برگزار مي شود و مريم کوچکوند نيز سرپرستي اردو را بر عهده دارد.بازي هاي پاراآسيايي جوانان،آذر به ميزباني امارات برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون