جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4005- تاریخ : 1396/06/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 هوشمندانه چاي بنوشيد ! 

انسان ها از هزاران سال پيش تا به امروز از نوشيدن چايي لذت برده اند، اما دم کردن چاي به گونه اي که بهترين طعم و عطر حاصل شود کاري تخصصي و دشوار است.روش هاي متعددي براي آماده سازي چاي و دم کردن آن وجود دارد اما به تازگي فن آوري هم به کمک آمده تا اين کار را به بهترين شيوه انجام دهد.

Teamosa نام دستگاهي هوشمند براي دم کردن چاي است که سازندگان آن مدعي اند بسيار بهتر از کتري و سماور و ديگر روش هاي سنتي مي تواند اين کار را انجام دهد. اين دستگاه داراي دوبخش است، بخش تزريق چاي در بالا براي ريختن چاي خشک يا برگ چاي و بخش مخزن آب براي جوشاندن آب در پايين. آنچه اين دستگاه را متمايز مي کند کنترل دقيق فرايند دم کردن چاي از طريق يک برنامه موبايلي است.کاربران از طريق اين برنامه مي توانند دماي آب مدت زمان خيس خوردن چاي، شدت خيس خوردن آن و مدت زمان دم کردن آن را به دلخواه خود تنظيم کنند تا چاي نهايي با ذائقه و سليقه شان همخواني کامل داشته باشد.

قابليت ديگر اين دستگاه ultrasonic extraction است . به اين معني كه موجب مي شود عملکرد آنتي اکسيداني دستگاه در زمان دم کردن چاي افزايش يابد. اين امر منجر به افزايش کيفيت نهايي چاي و تاثير بهتر آن بر سلامت انسان مي شود.

منبع:bartarinha


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون