جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4003- تاریخ : 1396/06/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 حضور نماينده سازمان يونسکو در نمايشگاه پنجمين جشنواره «هنر براي صلح» 

استرکيش لاروش مدير و نماينده دفتر منطقه‌اي يونسکو در ايران به همراه جمعي از سفراي کشورهاي مختلف از نمايشگاه آثار پنجمين جشنواره بين‌المللي «هنر براي صلح» ديدن کردند.

لاروش در بازديد خود از آثار اين دوره جشنواره، هنر را ابزار بي‌مانندي براي رسيدن به صلح دانست و گفت: موسيقي و هنر با شيوه‌اي قدرتمند و شخصي از مرزها فراتر مي‌روند و انسان‌ها را در طول نسل‌ها، فرهنگ‌ها و جنسيت‌ها به هم پيوند مي‌دهند.

مديردفتر منطقه اي يونسکو در تهران افزود: يونسکو با هنرمندان بسياري در سراسر جهان همکاري مي‌کند که از تاثير، جذبه و هنر خود بهره برده تا به ارتقاي پيام صلح و گفت‌وگوي ميان فرهنگي يونسکو کمک کند.

در اين ديدار فريدون فربود دبير جشنواره «هنر براي صلح» نيز توضيحاتي درباره نمايشگاه پنجمين دوره جشنواره ارائه داد و گفت: در دوره‌هاي گذشته هنرمندان ايراني با حمايت خود از اين رويداد که بخش خصوصي برگزار مي‌کند روحيه صلح‌جويي ما ايرانيان را به دنيا نشان داده‌اند. بر همين اساس نيز سال گذشته توانستيم بخش از آثار چهار دوره گذشته جشنواره «هنر براي صلح» را در مقر اروپايي سازمان ملل متحد در ژنو به نمايش بگذاريم و براي سال جاري نيز قصد داريم اين نمايشگاه را در مقر سازمان ملل در نيويورک برگزار کنيم.

لازم به يادآوري است، پنجمين جشنواره بين‌المللي «هنر براي صلح» با آثار هنري 200 هنرمند تا 30 شهريورماه همه روز با برنامه‌هاي متنوعي در عرصه هنرهاي تجسمي، تئاتر، موسيقي و سينما ميزبان علاقمندان به هنر و صلح خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون