جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 برگزاري نمايشگاه نوشت‌افزار در خراسان شمالي و جنوبي 

در آستانه آغاز سال تحصيلي دومين نمايشگاه عرضه لوازم التحرير ايراني‌اسلامي و محصولات کانوني در مرکز فرهنگي‌هنري سرايان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان جنوبي، در راستاي بيانات مقام معظم رهبري پيرامون شعار سال باعنوان «اقتصاد مقاومتي و توليد و اشتغال» و همچنين با نزديک شدن به سال تحصيلي جديد، نمايشگاه عرضه لوازم التحرير و محصولات کانون پرورش فکري درمرکز سرايان برگزار شد.

در اين نمايشگاه بيش از100عنوان از لوازم مورد نياز دانش‌آموزان عرضه شده است.

اولياي تربيتي، اعضاي کانون و ديگر کودکان و نوجوانان سراياني از اين نمايشگاه استقبال ويژه‌اي کردند. دومين نمايشگاه لوازم‌التحرير ايراني-اسلامي مرکز فرهنگي‌هنري سرايان تا پايان شهريورماه به کار خود ادامه خواهد داد.

در همين حال، نمايشگاه فروش محصولات ايراني‌اسلامي در بجنورد در خراسان شمالي هم افتتاح شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خراسان شمالي، منير صادقي مدير کل کانون استان در آيين افتتاح اين نمايشگاه گفت: اين نمايشگاه از تاريخ20 شهريور تا 5 مهرماه از ساعت 9 صبح تا 23 شب در محل سالن گلشن ميزبان خانواده‌ها خواهد بود. وي با بيان اين‌که به منظور ترويج فرهنگ ايراني‌اسلامي کانون پرورش فکري اقدام به توليد نوشت‌افزار کرده است، عنوان کرد: اين نمايشگاه به منظور ارايه محصولاتي با طرح‌هاي ايراني‌اسلامي براي خانواده‌ها و دانش‌آموزان در آستانه بازگشايي مدارس برپا شده است.

وي خاطر نشان کرد: در اين نمايشگاه، بيش از 300 قلم از انواع نوشت‌افزارها با قيمت‌هايي کمتر از آنچه در فروشگاه‌ها عرضه مي‌شود به فروش مي‌رسد.

مديرکل کانون پرورش فکري استان، با اشاره به اين‌که قاچاق کالا و عدم نظارت کافي بر بازار اسباب‌بازي و نوشت افزارها باعث چالش جدي شده، گفت: بسياري از مهارت‌هاي بومي و محلي را مي‌توان در قالب همين محصولات به کودکان و نوجوانان آموزش داد.

صادقي نوشت‌افزارهاي ايراني و اسلامي را وسيله‌اي براي انتقال فرهنگ به کودکان و نوجوانان دانست و افزود: توليدات داخلي در بخش نوشت‌افزار براي کاهش وابستگي به نوشت‌افزار خارجي بايد با کيفيت بالا توليد شود.

به گفته وي حمايت از توليد داخلي و ايجاد اشتغال براي جوانان ايراني يکي ديگر از اهداف برپايي نمايشگاه فروش نوشت‌افزارهاي ايراني است.

وي خاطرنشان کرد: خانواده‌ها مي‌توانند با مراجعه به اين نمايشگاه فروش، نوشت‌افزار و لوازم‌التحرير مورد نياز فرزندان خود را از توليدات داخلي تهيه کنند تا گامي در جهت ترويج فرهنگ ايراني و اسلامي بردارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون