جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 مرکز کانون شماره 3 نيشابور برگزار کرد:
 دو جشنواره در يک روز 

دو جشنواره «دست‌پخت‌هاي خودماني» و «دست‌سازه‌هاي نوجواني» در مرکز فرهنگي هنري شماره 3 نيشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان رضوي، همزمان با دهه ولايت مربيان فرهنگي مرکز شماره 3 نيشابور با هدف ترويج غذاهاي سنتي و سالم و همچنين پرورش خلاقيت، جشنواره «دست‌پخت‌هاي خودماني» و «دست‌سازه‌هاي نوجواني» را در مرکز برگزار کردند. زهره اکبرآبادي مربي مسوول مرکز گفت: ايرانيان از ديرباز به پخت غذاهاي بومي و محلي علاقه ويژه‌اي داشته‌اند و مردم هر منطقه‌، با توجه به امکانات موجود در محدوده زندگي خود، به ابداع خوراک‌هاي جديد مبادرت ورزيده‌اند و در واقع يکي از مهارت‌هاي مورد نياز براي هر بانوي ايراني، آشنايي با اين مقوله به شمار مي‌رود تا براي فرزندان و اهل خانه خود غذايي سالم و دلپذير فراهم آورد. مربي مسوول مرکز در ادامه گفت: به منظور تشويق و ترغيب اعضاي نوجوان دختر به آموختن مهارت‌هاي زندگي، همزمان با دهه ولايت و بزرگداشت اعياد غدير و قربان، جشنواره «دست‌پخت‌هاي خودماني» و«دست‌سازه‌هاي نوجواني» در مرکز شماره سه نيشابور بر پا شد.

دراين ويژه‌برنامه اعضا، در دو بخش با پخت غذاهاي سنتي و کيک و شيريني ضمن ارايه هنرمندي خود، دوستان‌شان را در لذت چشيدن از دست پخت خود شريک کردند. زهره اکبرآبادي در خصوص جشنواره «دست‌سازه‌هاي نوجواني» گفت: يکي از برنامه‌هاي پر طرفدار در مرکز سه نيشابور در ميان اعضاي دختر نوجوان فعاليت کاردستي است‌.

به همين منظور بر آن شديم به منظور تشويق و ترغيب آنان به خلق کاردستي‌هاي زيبا و ايجاد بستر مناسب جهت رشد و شکوفايي خلاقيت‌ اعضا، نمايشگاهي از دست‌سازه‌هاي تابستاني آنان برگزار کنيم. اکبرآبادي خاطر نشان کرد : اين برنامه که در تابستان 96 براي دومين بار به اجرا در آمد، با استقبال بسيار خوب اعضا و مادران آنان مواجه شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون