جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

آغاز مراسم تحصيلي دانش آموزان ايراني در مدارس امارات

مراسم سال تحصيلي مدارس امارات متحده عربي از 19 شهريورماه در سراسر اين کشور آغاز شد.

به گزارش پانا، 19 شهريور 1396مصادف با 10سپتامبر 2017همزمان با تمامي مدارس امارات عربي متحده ، سال تحصيلي جديد در مدارس ايراني واقع در دبي نيز آغاز شد .

مراسم آغاز سال تحصيلي جديد در مجتمع هاي آموزشي با حضور دانش آموزان ، همکاران ، اوليا و مسئولين سرپرستي مدارس جمهوري اسلامي برگزار شد.

گفتني است؛ در مجموع چهار هزار و 200 دانش آموز ايراني در امارات متحده عربي مشغول به تحصيل هستند که از اين تعداد، يک هزار و 500 نفر در شارجه، 260 نفر در ابوظبي و بقيه در مدارس دبي تحصيل مي کنند. مدارس ايراني در امارات شامل مدرسه آداب، سلمان فارسي، خديجه، نعيميه شارجه، خديجه كبري و مدرسه دخترانه و پسرانه توحيد است.


معاون وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

فعاليت پژوهش‌سراها در قالب پارک‌هاي فناوري دانش آموزي

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تصويب اساسنامه پژوهش‌سراهاي دانش آموزي به عنوان پارک‌هاي علم و فناوري دانش آموزي خبر داد و گفت:‌ با تصويب اين اساسنامه، پژوهش‌سراها به صورت هيات امنايي اداره خواهند شد.

به گزارش ايسنا، زرافشان در مراسم افتتاح مرکز رشد فناوري دانش بنيان با اشاره به تغيير اساسنامه پژوهش‌سراها اظهار کرد: اساسنامه پژوهش‌سراها به امضاي رياست جمهوري رسيد و بر اساس آن پژوهش‌سراها به عنوان پارک‌هاي علم و فناوري دانش‌آموزي فعاليت خواهند کرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، توسعه کمي پژوهش‌سراها از 300 به 640 پژوهش‌سرا را از ديگر اقدامات وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و يادآورشد: به منظور توسعه کيفي پژوهش‌سراها با همکاري معاونت علمي و فناروي رياست جمهوري اقدام کرديم تا شرايط لازم براي فعاليت‌هاي پژوهشي در اين پژوهش‌سراها فراهم شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون