جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 معاون وزير رفاه خبرداد:
 50 درصد دانش‌آموزان بازمانده از تحصيل تحت پوشش نهادهاي حمايتي هستند 

معاون رفاه اجتماعي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي درباره ارتباط فقر با بازماندگي از تحصيل گفت: کودکاني که به علت فقر به مدرسه نمي‌روند، قاعدتا بايد تحت پوشش سازمان بهزيستي و کميته امداد باشند.

در پروژه شناسايي که سال گذشته انجام داديم مشخص شد بيش از 50 هزار نفر و به عبارتي 50 درصد کودکان شناسايي شده، تحت اين دو نهاد قرار دارند.

احمد ميدري در گفت‌وگو با ايسنا، درباره تصميمات اتخاذ شده پيرامون رفع فقر آموزشي و کمک به بازگشت کودکان بازمانده از تحصيل اظهار کرد: معاونت رفاه وزارت رفاه طرح شناسايي کودکان بازمانده از تحصيل را در مقطع ابتدايي در سال 95 کليد زد.

به منظور جمع آوري اطلاعات اقتصادي و اجتماعي و بازگرداندن کودکان کار به چرخه تحصيل و آموزش، سامانه‌اي ايجاد کرديم و بر اساس اطلاعات جمع آوري شده با کودکان بازمانده از تحصيل تماس گرفتيم.

وي افزود: البته اين پروژه با دشواري‌هايي روبرو بود و شناسايي بازماندگان از تحصيل به علت در دست نبودن اطلاعات و شماره‌هاي تماس تمام آنها به سختي صورت گرفت.

ميدري درباره ارتباط فقر با بازماندگي از تحصيل گفت: کودکاني که به علت فقر به مدرسه نمي‌روند، قاعدتا بايد تحت پوشش سازمان بهزيستي و کميته امداد امام خميني باشند. در پروژه شناسايي که سال 95 انجام داديم، مشخص شد بيش از 50 هزار نفر و به عبارتي 50 درصد کودکان شناسايي شده تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي قرار دارند. مشغول بررسي‌هاي تکميلي در استان‌ها هستيم که علت نرفتن به مدرسه مشخص شود که مي‌تواند از معلوليت گرفته تا عوامل فرهنگي متفاوت باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون