جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4000- تاریخ : 1396/06/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 در پايان مرحله گروهي مسابقات فوتبال دانش آموزان آسيا رقم خورد؛
 صعود مقتدرانه ايران به مرحله دوم رقابت ها  

تيم ملي فوتبال دانش آموزي ايران به مرحله دوم مسابقات دانش آموزان آسيا صعود کرد.

در آخرين روز بازي هاي مرحله گروهي مسابقات فوتبال دانش آموزان آسيا (ASFF) در شيراز، تيم هاي شرکت کننده به مصاف هم رفتند.

در گروه A تيم هاي فارس و تايلند در مجموعه ورزشي بعثت با هم ديدار کردند و تيم هاي کره جنوبي و اندونزي نيز در مجموعه ورزشي حافظيه رو در روي هم قرار گرفتند.

در ديدار تيم منتخب فارس و تايلند ، تيم فارس توانست با گل هاي علي درخشان ،سروش قرباني،احمدرضا دهداري و ميثم ناصري به برتري 4 بر صفر دست يابد.

در مسابقه تيم هاي کره جنوبي و اندونزي نيز تيم اندونزي با نتيجه دو بر يک به پيروزي رسيد .

با پايان بازي هاي مرحله مقدماتي در گروه A اين رقابت ها تيم هاي اندونزي که از قبل نيز صعود خود را قطعي کرده بود با 12 امتياز به عنوان تيم اول اين گروه معرفي شد.

تيم کره جنوبي نيز علي رغم واگذاري نتيجه بازي به اندونزي ، با توجه به شکست تيم تايلند در بازي با تيم منتخب فارس، به عنوان تيم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کرد.

لازم به ذکر است که تيم منتخب فارس به عنوان تيم ميهمان در گروه اول اين رقابت ها حضور داشت و با وجود کسب 7 امتياز و قرار گرفتن در جايگاه دوم گروه خود ،به مرحله بعد صعود نکرد و به جاي اين تيم کره جنوبي با 5 امتياز به عنوان تيم دوم گروه صعود کرد.

تيم هندوستان نيز که در اين گروه حضور داشت ، همه بازي هاي خود مقابل ساير تيم هاي گروه خود را واگذار کرد و بدون کسب امتياز از ادامه مسابقات باز ماند.

در گروه B اين رقابت ها دو ديدار همزمان برگزار شد که در يکي از اين مسابقات تيم ملي دانش آموزي ايران به عنوان صدر نشين گروه B در مجموعه ورزشي بعثت به ديدار تيم قعر نشين گروه خود سريلانکا رفت.

در اين ديدار تيم ايران با نتيجه پر گل 9 بر صفر تيم سريلانکا را در هم کوبيد و با کسب 9 امتياز از 3 بازي خود در گروه B به عنوان تيم نخست اين گروه به دور بعد صعود کرد.

در اين ديدار مهرداد عالي پور 3 گل، عرفان ساعتيان2 گل و حسين نخود کار ، آيدين قهرماني ، عارف محمد عليپور و محمد صابري پور نيز هر کدام يک گل براي تيم ايران به ثمر رساندند.

در بازي ديگر اين گروه نيز که به صورت همزمان برگزار شد ،تيم هاي چين و مالزي در مجموعه ورزشي حافظيه براي تعيين دومين تيم صعود کننده گروه B به مصاف هم رفتند .

اين ديدار با نتيجه 4 بر صفر به نفع تيم مالزي به پايان رسيد و اين تيم توانست پس از ايران به عنوان تيم دوم گروه خود به مرحله بعد صعود کند.

اين رقابت ها ،از روز پنجشنبه 23 شهريور ماه با برگزاري ديدارهاي يک چهارم نهايي پيگيري خواهد شد.

در اين مرحله تيم هاي ايران و کره جنوبي و تيم هاي اندونزي و مالزي براي تعيين تيم هاي فيناليست به مصاف هم مي روند و تيم هاي بازنده نيز در بازي رده بندي با هم به رقابت مي پردازند.بازي رده بندي و فينال اين مسابقات نيز روز جمعه 24 شهريور ماه در ورزشگاه بعثت برگزار خواهد شد. همچنين تيم هاي سريلانکا با تايلند در ورزشگاه حافظيه براي کسب عناوين هفتم و هشتم و همچنين تيم هاي فارس با چين در ورزشگاه حافظيه براي کسب عنوان پنجم وششم با هم به رقابت خواهند پرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون