جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3983- تاریخ : 1396/06/02 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

کسب مقام اول مسابقات بين المللي رياضي مسکو توسط دانش آموزان تبريزي

دانش آموزان آذربايجان شرقي درمسابقات بين المللي رياضي تورنمنت مسکو، مقام اول شاخه گراف در جهان را کسب کردند.

به گزارش پانا، کيارش بني هاشم، محمد مهدي اصمع و سينا بناخطيب دانش آموزان دبيرستان شهيد مدني 1 تبريز، مقام اول شاخه گراف مسابقات بين المللي رياضي تورنمنت مسکو را براي کشورمان به ارمغان آوردند.

تيم رياضي استان که به سرپرستي دبير رياضي آنها عليرضا زماني به اين مسابقات اعزام شده بود، با کسب مقام اول اين دوره از مسابقات ديپلم افتخار آکادمي رياضي مسکو را نيز دريافت کرد.

گفتني است، مسابقات رياضي بين المللي تورنمنت شهرها که يک مسابقه حل مسأله رياضي است از سال 1984 بين تمامي علاقمندان به رياضي از سراسر جهان برگزار مي شود.


دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش :

حذف دوره پيش دانشگاهي از سال تحصيلي 98-97

دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش گفت: با توجه به استقرار نظام جديد آموزشي (سيستم 3 - 3 -6)، دوره پيش دانشگاهي از سال تحصيلي 98-97 حذف مي شود.

مهدي نويد ادهم در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: پيش دانشگاهي، يک دوره متعلق به نظام آموزشي گذشته است که در آن زمان ساختار نظام آموزشي شامل پنج سال دوره ابتدايي، سه سال راهنمايي، سه سال دبيرستان و يک سال پيش دانشگاهي بود.

وي ادامه داد: در ترکيب نظام آموزشي جديد، اين ساختار به هم خورد و اکنون شامل 2 دوره ابتدايي و متوسطه است به اين نحو که هر يک از اين دوره هاي تحصيلي به 2 دوره سه ساله تقسيم مي شود.

دبيرکل شوراي عالي آموزش و پرورش يادآور شد: ساختار (3- 3 - 6) که از سال تحصيلي 91 - 90 و با استقرار پايه ششم آغاز شده است اکنون دانش آموزان پايه يازدهم را داريم و سال آينده (98 - 97) با استقرار پايه دوازدهم، دوره پيش دانشگاهي از نظام آموزشي حذف خواهد شد.

نويد ادهم اضافه کرد: در مدت دو سال باقيمانده از نظام آموزشي قبلي، وزارت آموزش و پرورش تصميم گرفته به دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي در کنار دانش آموزان دوره متوسطه دوم ارائه خدمات کند و با خارج شدن اين گروه از دانش آموزان از مدارس، دوره آموزشي 12 سال و بدون دوره پيش دانشگاهي ادامه مي يابد.

وي يادآور شد: دانش آموزاني که بر اساس نظام آموزشي قبلي بايد دوره پيش دانشگاهي را بگذرانند در صورت قبول نشدن در امتحانات نگران نباشند زيرا بر اساس مدل تطبيق و جدولي که در اين رابطه توسط کارشناسان طراحي شده، درس هايي که نمره قبولي نگرفته اند با ديگر درس ها مطابقت داده مي شود تا زياني به اين دسته از دانش آموزان نرسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون