جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3941- تاریخ : 1396/04/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 مديرکل آفرينش‌هاي ادبي و هنري تاکيد کرد:
 لزوم حرکت در مسير اجراي سند چشم‌انداز کانون 

مديرکل آفرينش‌هاي ادبي و هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بر لزوم حرکت در مسير عملياتي‌کردن سند چشم‌انداز 1404 تاکيد کرد. حسين عليجاني در نشست تخصصي کارشناسان ادبي منطقه 3 کشور در استان چهار محال و بختياري با تاکيد بر اين موضوع گفت: برپايي اولين نشست تخصصي هم‌انديشي کارشناسان ادبي و هنري در اين استان نشان‌گر تدبير مديريتي در اجراي اين سند راهبردي است.

وي افزود: آينده پژوهان، بي‌تدبيري در انجام امور فرهنگي حوزه کودک و نوجوان را موجب بروز آسيب‌هاي بسيار جدي در آينده مي‌دانند.

مديرکل آفرينش‌هاي ادبي و هنري کانون با تاکيد بر ضرورت انتخاب کارشناس منطقه‌اي در کانون براي پيگيري مطالبات و انجام آن‌ها به بهترين شکل ممکن يادآور شد: براي اين‌که کودکاني خلاق، بانشاط و باايمان داشته باشيم بايد طبق سند چشم‌انداز از بي‌تصميمي در اجراي برنامه‌ها پرهيز کنيم. عليجاني با اشاره به اين‌که طبق سند چشم‌انداز اولين انتخاب کودکان و نوجوانان بايد کانون باشد، خاطرنشان کرد:مي‌توان با هم‌فکري در حل مسايل و برپايي نشست‌هاي منطقه‌اي اين تصميم‌ها را به تمام کشور تعميم داد. وي با بيان اين‌که بايد تلاش کنيم مرزهاي موجود در عرصه‌هاي فرهنگ برداشته شود و همکاري و همراهي به معناي واقعي صورت گيرد، اظهار داشت: احترام به فعاليت‌هايي که در گذشته صورت گرفته از مهم‌ترين اصول است و به عنوان يک عمل تربيت عيني براي کودکان و نوجوانان، هرگز اجازه تخريب گذشته را ندهيم اما دغدغه آينده را نيز داشته باشيم و براي آن برنامه‌ريزي کنيم.

عليجاني با بيان اين‌که در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بايد براي تمام دانش‌آموزان برنامه‌ريزي صورت گيرد افزود: برنامه‌ريزي‌ها نبايد مختص اعضاي کانون، بلکه براي تمام کودکان و نوجوانان ايراني باشد. در اين ديدار هم‌چنين فرزاد رحيمي مديرکل کانون استان چهارمحال و بختياري نيز بر تلاش براي هدايت استعدادهاي کودکان و نوجوانان تاکيدکرد.

وي با بيان اينکه شيوه بيان و گفتار از مهارت‌هاي پيچيده و اساسي در هر فرد است، گفت: در حوزه روان‌شناسي برقراري ارتباط کلامي اولين ابراز براي سنجيدن توانايي هر فرد است. رحيمي هم‌چنين با بيان اين‌که هوش کلامي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي ارتباط است، افزود: فردي مي‌تواند از بهره هوشي بالاي خود استفاده کند که خزانه لغات بالايي داشته باشد و اين مسئله در افزايش اعتماد به‌نفس بي‌تأثير نيست. مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختياري در ادامه خاطرنشان کرد: يکي از ابزارهايي که کودکان و نوجوانان مي‌توانند در تعاملات اجتماعي از خود دفاع کنند فن بيان است و يکي از بهترين راه‌ها براي دست‌يابي به اين توان‌مندي حضور در اجتماع است. گفتني است، در اين نشست که صبح روز 11 تير شهرکرد برگزار شد کارشناسان ادبي و فرهنگي از استان‌هاي اصفهان، فارس، بوشهر، خوزستان و کهگلويه و بويراحمد حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون