جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 مرکز شماره 9 کانون اجرا کرد:
 گفت‌وگوهاي ديني با کودکان تهراني 

دين به چه درد ما مي‌خورد؟ اين پرسشي بود که ميهمان مراسم افطاري مرکز فرهنگي‌هنري شماره 9 کانون استان تهران با اعضاي اين مرکز درميان گذاشت.

حسين عليجاني مدير مرکز آفرينش‌هاي ادبي و هنري کانون در آستانه بيست و سوم ماه مبارک رمضان با اعضاي اين مرکز با سابقه کانون تهران هم‌صحبت شد و از آنان خواست همواره به لطف و مهرباني خدا اميدوار باشند.

سوال مدير امروز و مربي سابق کانون از کودکان با پاسخ‌گويي‌هاي پي‌درپي آنان همراه شد و يکي از آنان دين را برنامه‌اي براي زندگي و ديگري مسير راه انسان براي داشتن زندگي بهتر عنوان کرد.

عليجاني در همين زمينه با زباني ساده و قابل فهم به کودکان گفت: دين آمده است تا حال ما را خوب کند؛ اگر به هم دروغ نگوييم، تهمت نزنيم و حسادت نکنيم حال‌مان خوب خواهد شد.

او ادامه داد: نبايد نااميد باشيم و فکر کنيم خدا ما را فراموش مي‌کند. خداوند مي‌گويد هر وقت مرا خواستي صدايم بزن چرا که او ما را بيشتر از خودمان دوست دارد.

گفت‌و‌گوهاي ديني اين مدير کانون با کودکان در سومين شب احياي ماه مبارک رمضان، با اين رويکرد ادامه پيدا کرد که خداوند مهربان و رحمان و رحيم است و در دعاي ابوحمزه ما از او مي‌خواهيم خدايا ما را به مجازات و عقوبتت ادب مکن.

عليجاني در پايان به بچه‌ها گفت که بايد همه ما در خوبي کردن به هم خسيس نباشيم و دوست داشتن را با همه دوستان‌مان تقسيم کنيم.

برگزاري مسابقه دانستني‌هاي قرآني از سوي محمدحسين ديزجي کارشناس رسانه برنامه ديگري بود که با شور و اشتياق فراوان کودکان و نوجوانان و استقبال آن‌ها روبه‌رو شد و بچه‌ها با پاسخ‌گويي به پرسش‌ها جوايزي نيز دريافت کردند.

مديحه‌سرايي يک نوجوان، اجراي يک نمايش کوتاه بي‌کلام و بازسازي صحنه شهادت حضرت علي‌(ع) از بخش‌هاي ديگر اين آيين بود.

مهتاب شهيدي مربي مسوول مرکز شماره 9 کانون تهران نيز در اين برنامه از موفقيت‌هاي اعضاي اين مرکز در جشنواره رضوي کانون در رشته‌هاي سرودخواني و ساخت ماکت حجمي ضريح امام رضا(ع) خبر داد و از تلاش‌هاي مربيان اين مرکز قدرداني کرد.

اين مراسم با صرف افطاري و پذيرايي از ميهمانان روزه‌دار به پايان رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي