جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 در يک جلسه مشترک تصميم‌گيري شد:
 توسعه همکاري سازمان آتش نشاني شيراز با کانون فارس 

رييس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز با حضور در اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان فارس، از نزديک با فعاليت‌هاي اين مجموعه آشناشد.

محمد فرخ‌زاده که با هدف هماهنگي‌هاي بين دستگاهي در اين اداره کل حاضر شده بود تعامل بين کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني را ضروري دانست و گفت: کانون پرورش فکري با اهداف مشخصص و وجود نيروهاي متخصص جايگاه ارزشمند و مثال‌زدني دارد که مي‌تواند به سازمان در زمينه آموزش و پيش‌گيري و اطلاع‌رساني کمک کند.

وي خواستار تعامل و همکاري دو دستگاه شد و گفت: سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري، قصد راهبري دارد تا جامعه را به سمت ايمني سوق دهد و در اين راه با اجراي جشنواره‌هاي مختلف، جذب آتش‌نشان‌هاي کوچک و توليد محتوا گام‌هاي خوبي را برداشته تا به هدف سازماني خود که «هر شهروند يک آتش نشان» است برسد.

فرخ زاده يکي از مهم‌ترين اهداف سازمانش را آموزش شهروندي عنوان کرد که بخش مهمي از اين آموزش در حوزه کودکان و نوجوانان است و کانون را بهترين پايگاه در اين امر دانست.

در اين ديدار مدير کل کانون فارس با اشاره به جايگاه و فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري گفت: مراکز کانون پرورش فکري با تکيه بر آموزش‌هاي فرايندمحور و غير مستقيم سعي در پرورش انديشه و خلاقيت کودکان و نوجوانان دارند و با انجام فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و ادبي مهارت‌هاي حل مساله، جرأت ورزي، کنترل خشم و خودآگاهي را به کودکان و نوجوانان مي‌آموزند.

زهرا افتخاري مهم‌ترين رسالت کانون را مطالعه و ترويج فرهنگ کتاب‌خواني دانست و در زمينه همکاري با سازمان خدمات ايمني و آتش نشاني بر اساس آموزش محوري و فرايند محوري قول مساعدت داد.

معاون فرهنگي اداره کل کانون فارس نيز گفت: نگاه فرهنگي تأثيرات مطلوبي را بر سازمان‌ها خواهد گذاشت و کانون نيز با بيش از نيم قرن تجربه، و با ماهيت فعاليت فرهنگي در اين راه تلاش‌هاي مفيدي را انجام داده است.

سعيد رضا کامراني توجه به فرهنگ را يک ضرورت دانست و گفت: همکاري مشترک کانون و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني مي‌تواند نتايج مثبتي را در پي داشته باشد.

به زودي در زمينه همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان فارس و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تفاهم‌نامه‌اي امضا مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي