جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

اعزام 24 دو و ميداني کار به مسابقات جهاني سوييس

ترکيب نهايي تيم دو و ميداني جوانان براي شرکت در مسابقات جهاني سوييس اعلام شد که طي آن 24 نفر به اين رقابت ها اعزام خواهند شد.معاون فني کميته ملي پارالمپيک با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: جلسه کميته فني کميته ملي پارالمپيک با بهمن رضايي، رئيس انجمن فدراسيون دو و ميداني و مسئول کميته فني فدراسيون جانبازان و معلولان، براي اعلام نفرات اعزامي به مسابقات جهاني جوانان سوييس برگزار شد و در پايان اسامي 24 نفر اعلام شد.وي افزود: پس از بررسي رکوردهايي که ورزشکاران دو فدراسيون جانبازان و معلولان و کم بينايان و نابينايان در مسابقات قهرماني کشور و انتخابي تيم ملي که تحت نظر ناظر فني کميته بين المللي پارالمپيک برگزار شد و همچنين رکوردهايي که در اردوي انتخابي تيم ملي در آذربايجان شرقي برگزار شد، 24 نفر از برترين ها انتخاب شدند که چهار نفرشان از ورزشکاران فدراسيون نابينايان و کم بينايان هستند.محمدرضا محمودخاني خاطرنشان کرد: در رده سني زير 19 سال محمد فتحي گنجي، محمدحسن ميرزايي، محسن وثوق، حسين شريفي مفرد، مرتضي باهربخت، مهدي قادري، عرفان رضايي، اشکان چراغي، محمدطاها بيگ رضايي، عارف بهاروند، مجتبي کمالي، محمود احمدي بلوطکي، فاطمه انصاري، سعيده عبداللهي، زينب گودرزي، نيره سلامتيان، هاجر صفرزاده، فاطمه صفاري، محمد مشهديان و مهدي مرادي و در رده سني زير 17 سال علي اصغر ابارقي، علي سپهوند، علي اصغر سيار و مرضيه قاسمي ترکيب نهايي تيم دو و ميداني جوانان براي شرکت در مسابقات جهاني سوييس هستند.

مسابقات دو و ميداني جهاني جوانان نيز اوايل مردادماه در سوييس برگزار مي شود.


پالار:

از عملکرد تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال راضي هستم

سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال از عملکرد شاگردان خود در مسابقات جهاني راضي به نظر مي رسد و معتقد است آنها تجربه خوبي از حضور در رقابتهاي جهاني به دست آورده اند.

حسن پالار در پايان مسابقات جهاني بسکتبال با ويلچر زير 23 سال و کسب عنوان هشتمي ايران به کميته ملي پارالمپيک گفت: مسابقات جهاني در سطح بالايي برگزار شد و شاگردانم با تمام قدرت برابر حريفانشان قرار گرفتند و مسابقه دادند و من از عملکردشان راضي هستم.وي افزود: درباره عملکرد فني تيم بايد جلسه اي برگزار شود تا اشکالات و نواقص را بررسي کنيم. مشکلاتي که جزئي و کوچک به نظر مي رسند اما در مسابقات، بزرگ و موثر جلوه مي کنند.سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر زير 23 سال ايران به تجربه اي که شاگردانش از اين مسابقات به دست آوردند اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه شاگردانم تجربه خوبي از اين مسابقات کسب کردند و بسيار خوشحال کننده است که 70 درصد ملي پوشان در مسابقات دوره بعد حضور دارند و از تجربياتشان استفاده خواهند کرد. به نظر من اين بازيکنان آينده بسکتبال هستند و نبايد رها شوند.

ايران در مرحله گروهي رقابت هاي جهاني بسکتبال با ويلچر زير 23 سال مقابل استراليا، برزيل و ايتاليا پيروز شد و برابر تيم هاي ترکيه و کانادا تن به شکست داد. در مرحله يک چهارم نهايي نيز برابر انگلستان و فرانسه شکست خورد و عنوان هشتم را به خود اختصاص داد. اين مسابقات با قهرماني انگلستان به پايان رسيد.


اردوي همزمان تيم هاي ملي گلبال جوانان و بزرگسالان

نايب رئيس بانوان فدراسيون نابينايان و کم بينايان از برگزاري اردوي همزمان تيم هاي جوانان و بزرگسالان از امروز شنبه خبر داد.

سميه شاعري با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: سومين مرحله اردوي آمادگي تيم گلبال جوانان جهت شرکت در بازي هاي پاراآسيايي امارات و دومين مرحله اردوي تدارکاتي تيم ملي بزرگسالان براي شرکت در مسابقات آسيا پاسفيک تايلند از 27 خردادماه تا سوم تيرماه برگزار مي شود.

نايب رئيس بانوان فدراسيون نابينايان و کم بينايان اظهار داشت: در اين اردو 9 نفر در رده سني جوانان و 9 نفر در رده سني بزرگسالان به اردو دعوت شده اند که به صورت همزمان اردوي خود را برگزار مي کنند. البته برنامه تمريني اين دو گروه متفاوت است.وي يادآور شد: با برگزاري همزمان اردوها، تيم ملي بزرگسالان مي تواند به تيم جوانان از لحاظ فني کمک کند و از کادر فني درخواست کرده ايم که مسابقه همزماني برگزار کند تا نقطه قوتي براي تيم رده سني جوانان باشد. از طرفي حضور کادر فني و بازيکنان باتجربه تر مي تواند براي تيم جوانان کمک بزرگي باشد.شاعري در پايان اظهار داشت: براي تيم ملي گلبال شش مرحله اردو در نظر گرفته ايم و هر دو تيم زودتر از زمان برگزاري مسابقات به بازي هاي پاراآسيايي جوانان و آسيا پاسفيک بزرگسالان اعزام خواهند شد.

برنامه مسابقات گلبال قهرماني آسيا به شرح ذيل است:

30 مردادماه: ايران - چين (ساعت 15)

31 مردادماه: ايران - ژاپن (ساعت 10)

*اول شهريورماه

ايران - استراليا (ساعت 9)

ايران - کره جنوبي (ساعت 19)

*دوم شهريورماه

ايران - تايلند (ساعت 13)

گفتني است مسابقات بانوان به صورت دوره اي برگزار مي شود. بازي هاي پاراآسيايي جوانان نيز از 19 تا 23 آذرماه در امارات برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي