جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3930- تاریخ : 1396/03/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 پيرواني:
 مي‌توانيم طلسم‌شکني کنيم 

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال اميد با بيان اين که هيچ قولي براي موفقيت و صعود به المپيک 2020 توکيو نداده است، گفت: با اين وجود نسبت به موفقيت اين تيم بسيار خوش بين هستم و بازيکنانم مي‌توانند همانند رده جوانان در رده رده اميد هم طلسم شکني کنند.

امير حسين پيرواني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره پذيرفتن هدايت تيم‌ ‌ملي فوتبال اميد و برنامه‌هايي که در جلسه با کميته‌ فني ارائه کرده است، اظهار کرد: از فدراسيون فوتبال و هيات رييسه، سازمان تيم‌هاي ملي، کميته‌ فني، مهدي تاج و کارلوس کي‌روش تشکر ويژه‌اي مي‌کنم که دوباره مسئوليت سرمربيگري تيم‌ ‌ملي اميد را به من سپردند تا در خدمت کشورم باشم. برنامه ما اين است که از ششم تا دهم تير ماه اولين اردويمان را برگزار کنيم. اردوي دوم از 15 تير تا اعزام به مسابقات است. با توجه به اين که 28 تير بازي داريم 23 يا 24 اين ماه راهي قرقيزستان مي‌شويم. سعي کرده‌ايم در اين دو اردو سه بازي تدارکاتي داشته باشيم که يک بازي خارجي و دو بازي داخلي خواهد بود.

او درباره مشکلات موجود در تيم‌ ‌ملي اميد و همکاري نکردن باشگاه‌ها با اين تيم در ادوار گذشته، گفت‌: بزرگترين دغدغه‌ ما اين است که تعامل بسيار خوبي با باشگاه‌ها داشته باشيم. اين مشکل را در رده جوانان داشتيم. تيم‌ها در فصل بدنسازي هستند و به دنبال مهره‌هاي جديد مي‌روند و خيلي سخت بازيکنان را در اختيار تيم‌ ‌ملي قرار مي‌دهند. آنها به دنبال اين هستند که بهترين نتيجه‌ را در ليگ پيش‌ رو بگيرند اما بايد توجه داشته باشيم که اين تيم جديد است و تيم‌ ‌ملي جوانان نيست که بازيکنانش دو سال در کنار يکديگر کار کرده باشند. بازي‌ها در رده زير 23 سال برگزار مي‌شود و ما فاصله بين 20 تا 23 را با بازيکنان جديدي پوشش مي‌دهيم. بايد تعامل برقرار شود تا از تمام پتانسيل‌مان استفاده کنيم. سعي مي‌کنيم به گونه‌اي بازيکنان را به تيم‌ ‌ملي دعوت کنيم که باشگاه‌ها ضرر و زيان زيادي نداشته باشند تا هم باشگاه‌ها از بازيکنانشان استفاده کنند و هم ما بتوانيم از آنها بهره ببريم.مسابقات ليگ از چهارم تير ماه آغاز مي‌شود. با برنامه سازمان ليگ پيش مي‌رويم.

سرمربي جديد تيم‌ ‌ملي اميد درباره مسابقات پيش‌ رو گفت‌: مسابقات پيش رو، مسابقات زير 23 سال آسيا است و تيمي که قبلا در جام جهاني در اختيار داشتم زير 19 سال و 20 سال هستند و با اين تيم نمي‌توان در مسابقات حاضر شد، مشکلي که داريم اين است که بازيکنان زير 23 سال نمي‌توانند چند سال بعد در مسابقات انتخابي المپيک بازي کنند. ما در اين مرحله از بازيکنان زير 23 سال استفاده مي‌کنيم تا در مراحل بعد با بالاتر رفتن سن بازيکنان زير 20 سال تيم‌مان را يک دست براي المپيک آماده کنيم. بايد حضور شايسته‌اي در اين رقابت‌ها داشته باشيم و کسب تجربه کنيم تا دو سال بعد براي المپيک آماده شويم. در اين رقابت‌ها هم مي‌توان با تيم‌ ‌ملي جوانان حاضر شد و نتيجه‌ درخشاني گرفت اما مي‌خواهيم تلفيقي از بازيکنان زير 23 و زير 20 سال را به اين رقابت‌ها ببريم.

او درباره اعلام اسامي تيم‌ ‌ملي فوتبال اميد، گفت‌: ان‌شاء‌الله بعد از جلسه‌ با کارلوس کي‌روش سعي مي‌کنيم تا دوم يا سوم تير ماه اسامي بازيکنان را اعلام کنيم.

پيرواني در پاسخ به اين سوال که آيا تضميني براي موفقيت در رقابت‌هاي قهرماني آسيا و صعود به المپيک داده است، گفت‌: هيچ وقت نمي‌توانم قولي براي موفقيت بدهم. در جام جهاني جوانان هم هيچ قولي ندادم. اين قول را مي‌دهم که بازيکنانم و خودم با تمام وجود وقتمان را براي اين تيم‌ ‌مي‌گذاريم که به موفقيت برسيم.

او در پاسخ به اين سوال که آيا به صعود به المپيک خوش‌بين است، گفت‌: خيلي به صعود خوش‌بين هستيم. قول نمي‌دهم اما اميدوارم که به المپيک صعود کنيم چرا که اين بازيکنان توانستند بعد از 16 سال به جام جهاني صعود کنند و شايد در 40 سال اخير ما يک بار به جام جهاني جوانان صعود کرده بوديم. تيمي که راهي جام جهاني شده بود شرايط سني مناسب براي المپيک را هم دارد و همين طور که در جوانان پيشرفت کردند و کسب سهميه کردند مي‌توانند با حمايت‌هاي فدراسيون و همه دست اندرکاران در مقدماتي المپيک حاضر شوند و کسب سهميه کنند. اين کار در رده جوانان تکرار شده و مي‌توانند در رده اميد هم آن را انجام دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي