جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3927- تاریخ : 1396/03/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 خبر اد‌‌‌‌‌بي 

"کانون حمايتي ادبي زمستان" فعاليت خود را آغاز کرد

"کانون حمايتي ادبي زمستان" همزمان با ماه مبارک رمضان و شب‌هاي قدر فعاليت خود را آغاز کرد.

به گزارش ايسنا بر اساس خبر رسيده، سجاد عزيزي آرام مديرمسئول کانون ادبي زمستان با اعلام اين خبر گفت: کانون ادبي زمستان موفق شد تا فعاليت‌هاي خود را در چهارچوب فعاليت‌هاي بشردوستانه و در قالب کانون‌هاي مردم‌نهاد با اهداف خيريه و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي به صورت رسمي ثبت کند و موسس کانون هنري با رويکرد اجتماعي در حوزه آسيب‌ها باشد.

او افزود: از اين پس «کانون حمايتي ادبي زمستان» با مجوز وزارت کشور و استانداري تهران به شماره ثبت 41224 تمام توان خود را براي برپايي نشست‌هاي هنري، توليد آثار هنري، برگزاري کارگاه‌ها و کلاس‌هاي آموزشي در راستاي آگاه‌سازي مردم عزيز از عواقب آسيب‌هاي اجتماعي و کاهش اين آسيب‌ها در جامعه به کار خواهد گرفت.وي ادامه داد: تمامي فعاليت هاي اين سازمان مردم‌نهاد (سمن) برآمده از مهر و عطوفت قلبي ما ايرانيان عزيز براي ياري آسيب ديدگان اجتماعي خواهد بود.

مديرمسئول کانون ادبي زمستان با اشاره به اينکه در حال حاضر فعاليت‌هاي اين کانون مردم‌نهاد کودکان کار، کودکان مبتلابه بيماري‌هاي خاص و کودکان بي‌سرپرست و بدسرپرست خواهد بود، گفت: کساني که تمايل دارند در حوزه‌هاي مختلف اجرايي، حمايت‌هاي مادي و معنوي و ... همکاري داشته باشند مي‌توانند از طريق kanoonezemestan @Instageram: با ما تماس حاصل بگيرند.


آمازون آثار غلامحسين ساعدي را مي‌فروشد

فروشگاه آنلاين آمازون فروش برخي از آثار غلامحسين ساعدي، نويسنده‌ي ايراني، را به زبان فارسي و با شمايل جديد از فردا شروع مي‌کند.

به گزارش ايبنا، در تارنماي فروشگاه آمازون نوشته شده که ناشر نسخه‌هاي جديد آثار غلامحسين ساعدي انتشارات «CreateSpace» است.

قرار است کتاب‌هاي «عزاداران بيل»، «واهمه‌هاي بي‌نام و نشان»، «ترس و لرز»، «دنديل»، «غريبه در شهر» «تاتار خندان» و «توپ» از فردا در دسترس مخاطب‌ها قرار گيرد.

مؤسسه‌اي که به عنوان ناشر کتاب‌هاي ساعدي از آن نام برده شده در سايتش نوشته که از آغاز سال 2000 فعاليتش را شروع کرده و تمرکز بيشتر بر کتاب‌هايي است که به صورت ناشرمؤلف بخواهند منتشر شوند. روي نسخه‌هايي که در فروشگاه آنلاين آمازون قرار گرفته‌اند تنها عنوان کتاب و نام غلامحسين ساعدي و لوگوي «آلفا» به چشم مي‌خورد. تاريخ انتشار اين کتاب‌ها ماه مي سال جاري ميلادي ذکر شده ولي تاريخ پخش و فروش آن‌ها سه‌شنبه 13 ژوئن اعلام شده است.

در سال‌هاي اخير اغلب آثار غلامحسين ساعدي را انتشارات نگاه در ايران با صفحه‌آرايي و حروفچيني جديد منتشر کرده است. سال‌ها بود که آثار اين نويسنده‌ي ايراني منتشر نمي‌شد. انتشارات نگاه در سايتش نوشته است که اين مؤسسه‌ي انتشاراتي «در حال حاضر ناشر انحصاري تمام آثار ساعدي است.»

اين مؤسسه‌ي انتشاراتي که در تهران فعاليت مي‌کند هنوز واکنشي نسبت به تصميم آمازون براي فروش آثار ساعدي نشان نداده است. بسياري از آثار داستاني و نمايشي ساعدي در سال‌هاي قبل از انقلاب در سينما و تئاتر به تصوير درامدند يا روي صحنه‌ي نمايش رفتند. فيلم‌ «گاو» ساخته‌ي داريوش مهرجويي از جمله‌ آنها بود که سال 1348 ساخته شد و در جشنواره‌هاي کن، برلين، مسکو، لندن و لس‌آنجلس به نمايش درآمد.ساعدي با نمايشنامه‌هايي مانند «چوب به دست‌هاي ورزيل»، «بهترين باباي دنيا»، «پرواربندان»، «ديکته و زاويه» و «آي باکلاه! آي بي‌کلاه» وارد دنياي تئاتر شد و در ارتقاي هنر نمايشي ايران تأثير گذاشت.

او سال 1314 در تبريز متولد شد و هنگامي که در دبيرستان مشغول تحصيل بود اولين داستان‌هايش در هفته‌نامه‌ي دانش‌آموز چاپ شد. داستان بلندي نيز در همان سال‌ها به نام «از پانيفتاده‌ها» نوشت که مجله کبوتر صلح آن را چاپ کرد.

ساعدي سال 1361 در فرانسه درگذشت و در گورستان پرلاشز اين شهر کنار صادق هدايت، نويسنده‌ي ايراني به خاک سپرده شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه احياء
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون