جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3927- تاریخ : 1396/03/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 خبر 

در اجلاس وزراي گردشگري ACD مطرح شد؛

پيشنهاد انتخاب همدان براي پايتخت گردشگري آسيا

معرفي شهر همدان به عنوان پايتخت گردشگري آسيا از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايران در دومين اجلاس وزيران گردشگري کشورهاي عضو مجمع گفتگوهاي آسيايي (ACD) مطرح شد.به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سيدمحمدکاظم خلدي‌نسب ـ مشاور معاونت گردشگري ـ به عنوان نماينده اين سازمان در نشست کارشناسان ارشد و مقامات عالي‌رتبه گردشگري دومين اجلاس وزيران گردشگري کشورهاي عضو مجمع گفتگوهاي آسيايي (ACD) که از تاريخ 21 تا 25 خرداد ماه در شهر «سيم ريپ» کشور کامبوج در حال برگزاري است، با برشمردن ويژگي‌هاي تاريخي، تمدني و گردشگري همدان، اين شهر را شايسته تبديل به پايتخت گردشگري آسيا عنوان کرد.

اين پيشنهاد که به استناد مصوبات اجلاس وزيران کشورهاي عضو در آوريل 2014 در منامه بحرين مبني بر معرفي شهرهاي پيشنهادي براي تعيين پايتخت گردشگري آسيا انجام گرفته است، دستاوردهاي گسترده‌اي براي معرفي ظرفيت‌ها و توسعه گردشگري کشور در 33 کشور عضو از قاره آسيا به همراه خواهد داشت.

در اين رويداد همچنين مديرکل وزارت گردشگري کامبوج به نمايندگي از سوي دولت پادشاهي اين کشور خواستار مشارکت و همکاري تمام شرکت‌کنندگان براي توسعه و گسترش همکاري‌هاي گردشگري ميان کشور عضو شد و دبيرکل مجمع ACD نيز با ارائه گزارشي از اقدامات و فعاليت‌هاي انجام شده توسط دبيرخانه و کشورهاي عضو به ترسيم مسير اقدامات مشترک پيش‌رو پرداخت و ابتکار عمل جمهوري اسلامي ايران براي ميزباني اولين اجلاس وزيران گردشگري کشورهاي عضو در شهريور 1395 در تبريز را اقدامي شايسته و داراي نتايج ارزنده خواند.

توسعه محصولات و تقويت همکاري‌هاي قاره‌اي در صنعت گردشگري و نيز راهکارهاي تبادل اطلاعات حوزه گردشگري کشورهاي آسيايي در سطح بين‌الملل نيز از سوي مدير اجرايي اتحاديه سفر آسيا و اقيانوسيه (PATA) و نماينده دبير کل سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مطرح شد.دومين اجلاس وزيران گردشگري کشورهاي عضو مجمع گفتگوهاي آسيايي (ACD) از چهار بخش شامل نشست کارشناسان ارشد، نشست وزراي گردشگري، تور بازديدهاي فني و نيز کنفرانس گردشگري پايدار و شهرهاي تاريخي تشکيل شده است که متناسب با موضوع، نمايندگاني از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در اين رويداد شرکت خواهند کرد.

مجمع گفتگوهاي آسيايي، يک سازمان بين دولتي به شمار مي‌آيد که در 18 خردادماه 1381 به منظور ارتقاي همکاري‌هاي آسيايي در سطح قاره‌اي تشکيل شد. در حال حاضر 33 کشور آسيايي در اين مجمع که فراگيرترين تشکيلات فرا منطقه‌اي شناخته مي‌شود، عضو هستند.


در هنركده لنا؛

برگزاري نخستين جشنواره تجسمي 5 تا 12 ساله ها

هنرکده لنا، نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي کودک و نوجوان را با عنوان " نقطه " با محوريت هنرهاي تجسمي 15 و 16 تير ماه برگزار مي کند.به گزارش شاپرك، فراخوان اين جشنواره در ابتداي سال جاري براي حضور کودکان 5 تا 12 سال در ميان مدارس و خانواده ها منتشر شد و اصلي ترين رويکرد آن ترويج هنر کودک و نوجوان در بين خانواده‌ها و ايجاد نگرش نوين و مدرن به هنر اين طيف سني است؛

به گزارش دبيرخانه اين جشنواره، تا به حال بيش از صد اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است. علاقمندان تا دهم خرداد فرصت داشتند آثار خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کنند.در نخستين دوره اين رويداد، خلاقيت و توجه به زاويه نگاههاي کودکانه مورد توجه قرار گرفته است. به گفته گلاره افشارنژاد مدير جشنواره تجسمي لنا در اين دوره از آثاري که آزادي عمل کودک در آن مشهود است تا آثاري که در آن کپي برداري و يا دخل و تصرف معلم ها و والدين پيداست به نمايش در مي آيند تا آينه اي تمام قد از وضعيت آموزش هنر در نسل نو پا ارائه و خانواده ها متوجه تاثير هر يک از اين روش ها شوند.در جريان اين جشنواره قرار است نشست و کارگاه هاي کاربردي آشنايي با هنر براي خانواده ها برگزار و در پايان ، کودکان به همراه خانواده هايشان خلق يک اثر هنري را تجربه کنند.

آثار راهيافته به جشنواره با هدف تشويق کودکان در گالري الهه به تماشا درمي آيد.به گفته افشارنژاد اين جشنواره همه ساله در
خرداد ماه برگزار خواهد شد و هر سال شاخه هاي متنوعي در عرصه هنرهاي تجسمي مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به يادآوري است جشنواره لنا، 15 و 16 تير ماه از ساعت 4 تا 7 عصر در اتوبان صدر، بلوار کاوه شمالي، ابتداي روشنايي غربي ، پلاک 14 برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه احياء
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون