جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3926- تاریخ : 1396/03/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 اسماعيل اميني :
 کسي که طنز کار مي‌کند نبايد با موج خبري حرکت کند 

اين شاعر در گفت‌وگو با ايسنا، درباره ديدار شاعران با مقام معظم رهبري که هم‌زمان با سالگرد ميلاد امام حسن مجتبي (ع) برگزار شد گفت: ايشان درباره سه حوزه مختلف صحبت کردند؛ يکي هنر شاعري بود که ايشان گفتند هنر شاعري انتها ندارد و شاعر نبايد فکر کند به جايي رسيده‌ که ديگر آخر توانايي شاعري است. ما در هر جايي که باشيم مي‌توانيم بهتر کار کنيم و بهتر باشيم.

به گزارش شيرين طنز،او يادآور شد: نکته ديگري که مقام معظم رهبري فرمودند اين بود که در برخي از حوزه‌ها مي‌شود طنز کار کرد. موقعيت‌هاي طنزآميزي در سطح منطقه و کشور ايجاد مي‌شود که شاعران نسبت به آن کمتر توجه مي‌کنند؛ مانند رابطه آمريکا و عربستان.اين طنزپرداز درباره اين‌که چرا شاعران توجه کمتري نسبت به مسائل منطقه‌اي دارند، گفت: به نظرم کم‌کاري نبوده است. گاهي اوقات موضوعات داخلي به قدري توجه آدم را جلب مي‌کند که شاعران از موضوعات مهم‌تر غافل مي‌شوند. مثلا درباره رقابت‌هاي انتخاباتي به قدري توجه شاعران جلب مي‌شود که موضوعات مهم‌تر فراموش مي‌شود.

او اظهار کرد: کسي که طنز کار مي‌کند بايد حواسش را جمع کند تا با موج خبري حرکت نکند و خودش موضوعات مهم را تشخيص و نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهد. شاعران به اولويت‌ها توجه ندارند و گاهي اوقات به خبرهاي کم‌اهميت توجه بيشتري نشان مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي